IMG131

Glina wyrównała dziury, ale brudzi buty i samochody.

Opublikowaliśmy zdjęcia Czytelniczki. Artykuł wzbudził wiele komentarzy. Na naszą skrzynkę kontaktową przyszedł też list od mieszkańca ul. Górnej w Wąchocku. Temat dróg w Wąchocku Kronika poruszała już kilkakrotnie. Ostatnio pisaliśmy o ul. Ogrodowej, Smugowej i Leśnej gdzie nawierzchnię utwardzono mieszaniną gliny i żwiru. W mokre dni drogi zamieniają się w błoto, którym wszyscy są ubrudzeni. Problem był zgłoszony na sesji Rady Miejskiej, ale autorzy pomysłu naprawy dróg wyglądali na zadowolonych. Przynajmniej jest równo – twierdzili.

Autor listu pisze do redakcji w sprawie tej  gliny, którą wyrównano jesienią drogę od Wygody do wsi Rataje. Mieszkaniec ma jeden z nowych domów przy tej ulicy. Obok jest kilka parceli na których ktoś chętnie wybudowałby kolejne domy. Okolica jest ładna, na wzgórzu. Nowe domy to nowe podatki, ale kto będzie się chciał tu osiedlać skoro gmina w zamian za podatki będzie utwardzać drogi gliną? Oto co napisał:

Zdecydowałem się na list do Kroniki Wąchocka w sprawie ulicy na której zamieszkuje. Otóż ulica Górna, zwłaszcza na odcinku od Rataj do asfaltu wygląda KATASTROFALNIE. Na drogę został wysypany jakiś tłuczeń, ale z gliną. Efektem takiego zabiegu jest straszliwe błoto. Wyobraźcie sobie jak mieszkańcy muszą iść rano do pracy lub do szkoły i mają buty całe w takiej glinie. Ja osobiście mam wiele spotkań z Klientami i wstyd mi jest jechać do nich samochodem. Choćbym nie wiem jak go wyczyścił wystarczy przejechać 50 m taką drogą i cała operacja czyszczenia bierze w łeb. Pracuję na swój wizerunek bardzo ciężko, ale niestety, ubłocony samochód, czy ubłocone buty nie świadczą najlepiej o partnerze biznesowym . Zwyczajnie życzę sobie aby Gmina pozwoliła mi na cywilizowany dojazd do mojej posesji.  Wysypanie takiego tłucznia to marnotrawienie pieniędzy , m.in. moich pieniędzy bo płacę podatki regularnie. Jeżeli już nie stać gminy na asfalt to przynajmniej można wysypać grys ale czysty, czyli taki przez który bez problemu przepływa woda. To oczywiście też sprawy nie załatwi. Trzeba to zrobić np. tak jak mam zrobiony dojazd do budynku czyli na porządnej podbudowie i porządnie uwałowany. W ogóle to powinien być asfalt.

Druga sprawa to las . No przecież to woła o pomstę do nieba. Coś powycinali, gałęzie zalegają już drugi rok, nawet na spacer nie ma jak iść bo zwyczajnie nie da się przejść. Wygląda to jakby mała trąba powietrzna przez las przeszła. Rozumiem że las trzeba przyciąć, wyciąć, poprawić etc. Ale trzeba po robocie posprzątać, a to od zeszłego roku jest nie zrobione.

Proszę jako Radnego aby tą sprawą się zajął. Jestem zły na tą sytuację, bo codziennie przed pracą jadę na myjnię i myję auto. Nie mam normalnej drogi do domu, a wstyd mi jechać do poważnych prezesów takim utytłanym autem. A jak muszę wyjechać np. o 3.00 w nocy bo mam 300km do pokonania to się wkurzam maksymalnie.  

                                                                  mieszkaniec ul. Górnej w Wąchocku

Share via email+1Share on TwitterShare on Facebook

Skomentuj (Komentarzy: 6)

Informacje o wachock.info

Strona redagowana od września 2010.Liczba zamieszczonych artykułów 1250
Ten wpis został opublikowany w kategorii AKTUALNOŚCI. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
 • IMG316
  Oficjalna strona UMiG dostała przyspieszenia
 • IMG299
  Cisza po przetargu. Rewitalizacja pod znakiem zapytania?
 • 101_1258
  W piątek sesja Rady Miejskiej – przewodniczący zaprasza.Serdecznie.
 • 100_1226
  Czekają na więcej wypadków? Oto zdjęcia prawdy!- artykuł uaktualniony o godz 17.(22.02)
 • IMG319
  Poważna awaria wodociągu na Nadrzecznej
 • IMG318
  Mróz „zakręcił” wodę. Pomóc może odwilż lub eksperyment – Rozmowa z dyrektorem PWiK
 • sesja 24.02
  Spokojna sesja Rady Miejskiej
 • telefon 989
  Ale numer… z numerami.
 • elf
  Cztery nowe kursy szynobusów z Wąchocka do Kielc i Ostrowca
 • kręta7
  Ulica Kręta…na fotografiach Czytelniczki
 • IMG133
  Gliniana ulica Leśna pod lupą dziennikarzy. Kronika dodaje pytanie. Kto zgodził się na mieszankę kruszywa i gliny?
 • IMG340
  Wnioskował o przystanek jak był radnym.
 • IMG342
  Kiwanie głowami. Na dzień dobry, czy z politowaniem? Kolejny przykład drogowego wstydu.
 • ul.
  Reklamacja uwzględniona. Wykonawca zabiera glinę.
 • zdjęcia z canona do kwietnia 2011 2282
  Będą wesela z Panem Młodym. Za 10 dni Wąchock będzie miał Sołtysa.
 • IMG344
  Paliło się w kominie na Kieleckiej
 • lg 409
  Wielkowiejska się doczekała. Urząd ogłosił przetarg na budowę ulicy.
 • images[2]
  Zmarła doktor Wanda Szczykutowicz
 • IMG356
  Marek Samsonowski nowym sołtysem honorowym
 • IMG366
  Parszów. Pierwszy słup zdemontowany

6 odpowiedzi na „Glina wyrównała dziury, ale brudzi buty i samochody.

 1. obywatelka z Górnej d.Stary Dwór pisze:

  Tak właśnie to wygląda, ulica wysypana została „chamską ” gliną, w deszcz jest błoto, w suszę pył i kurz, nasze wjazdy i podwórka toną albo w błocie, które jest wnoszone, albo w kurzu, który unosi się za jądącymi samochodami. Wielokrotnie zgłaszałam ten fakt do Gminy ale niestety jestem tam lekceważona.

 2. potwierdzam pisze:

  Nie tylko ty jesteś lekceważona. Przecież wygraliśmy wybory w I turze. No nie?

 3. sąsiadka pisze:

  …i ciągle robota, jak nie z błotem- porą deszczową to kurzem porą suchą, to jest naprawdę uciążliwe, kiedyś był wysypany jeszcze jakiś czarny miał/żwirek, to dało sie znieść, ale teraz? Naprewdę bądźy ludźmi i nie żyjmy jak za przeproszeniem świniaki.

 4. Mieszkaniec ul Słonecznej pisze:

  Chcę nadmienić że ul Słoneczna też jest wyłożona nowym typem nawierzchni gliniano-żwirowej, rewelacja , maż jak się patrzy.

 5. mieszkaniec Górnej pisze:

  Dokładnie w mokre dni ulicą Górną nie da się przejść buty , spodnie ubrudzone , samochody zanieczyszczone do szyby błotem , wjazdy do posesji zanieczyszczone. Niebezpieczeństwo w ruchu drogowym zalegające błoto na asfalcie droga hamowania wydłuża się co najmniej o kilkanaście metrów a jak wiemy ( albo nie wiemy – to do niektórych radnych ) spadek jest ogromy. Był dobry destrukt położony za sprawą Pana Trzebińskiego , ktoś to zniszczył i położył błoto. Latem tragedia pył i kurz się wdycha , zalega na elewacjach domu . Nie wiem kto tam jest odpowiedzialny za stan tej drogi , ale człowiek nie ma zielonego pojęcia o swojej pracy a tym bardziej o technologiach używanych do utwardzania dróg.

 6. autor pisze:

  No to może coś wspólnie zróbmy, my mieszkańcy ulicy Górnej. Spotkajmy się, napiszmy pisemko i do Gminy, ale wespół.Coś z tym trzeba zrobić bo tak być nie może. Wszyscy odczuwamy skutki tej „gminnej pomocy” w postaci gliny. Zapraszam wszystkich na forum, kto jest „za” niech pisze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.