telefon 989

Ale numer… z numerami.

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej radny zwrócił się z wnioskiem do burmistrza o upomnienie właścicieli posesji, którzy na budynkach nie umieścili tabliczek z numerem. Według radnego taki stan rzeczy utrudnia działania służbom ratunkowym. O inicjatywie i wniosku radnego napisał . Na stronie redakcyjnej,  gdzie zwyczajowo znajdują się informacje z gminy Wąchock czytamy m.in. Za brak numeru na domu możemy zapłacić nawet mandat – przestrzega Tygodnik. – Wynika to z kodeksu wykroczeń, a kara za brak numeru może wynieść 250 zł. Burmistrz odpowiadając na wniosek radnego poinformował, że urzędnicy wystąpią do właścicieli nieruchomości o dopełnienie obowiązku.

I bardzo dobrze. Kronika proponuje zacząć od siedziby władz gminy, by nie powiedział ktoś, że „przyganiał kocioł garnkowi”. Urząd Miasta i Gminy w Wąchocku ul. Wielkowiejska ???  Na budynku urzędu i sąsiedniego banku tabliczki brak. Mandat łączny 500 zł.

 

 

 

Zespół Placówek Oświatowych ul. Kościelna ??? 250 zł. Tabliczki brak. Gimnazjum Publiczne 250 zł. Miejsko Gminny Ośrodek Kultury ul. Kościelna ??? (250 zł).  

Budynek Poczty, MGOPS i Policji ul. Kolejowa ??? – 250 zł.  

 

 

 

 

 

 

Jest rodzynek z numerem wśród budynków użyteczności publicznej. Ośrodek Zdrowia ul. Starachowicka 60. Numer jednak jest niemal nieczytelny, gdyż znajduje się na maleńkim zardzewiałym kawałeczku blachy conajmniej z lat siedemdziesiątych ub. wieku.- upomnienie.

O obowiązku oznakowania posesji numerem mówią również przepisy ustawowe. Prawo geodezyjne i kartograficzne paragrafem określa obowiązki właścicieli nieruchomości. Podmioty uwidocznione w ewidencji gruntów powinny umieścić w widocznym miejscu na ścianie frontowej budynku tabliczki z numerem porządkowym w terminie 30 dni od dnia zawiadomienia o ustaleniu numeru. Gdy budynek znajduje się w głębi ogrodzonej nieruchomości tabliczkę należy umieścić również na ogrodzeniu.

Share via email+1Share on TwitterShare on Facebook

Skomentuj (Komentarzy: 6)

Informacje o wachock.info

Strona redagowana od września 2010.Liczba zamieszczonych artykułów 1250
Ten wpis został opublikowany w kategorii AKTUALNOŚCI, Co piszą inni?, Sesje Rady Miejskiej i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
 • IMG_1302
  „Śpiąca Królewna” – rodzice wystawili przedstawienie dla dzieci- (nowe fotki)
 • zdjecie0334
  To tak się likwiduje śliskość w Wąchocku? Sypie się kamienie?
 • IMG_0811
  Dzieje Marcinkowa
 • IMG316
  Oficjalna strona UMiG dostała przyspieszenia
 • IMG299
  Cisza po przetargu. Rewitalizacja pod znakiem zapytania?
 • 101_1258
  W piątek sesja Rady Miejskiej – przewodniczący zaprasza.Serdecznie.
 • 100_1226
  Czekają na więcej wypadków? Oto zdjęcia prawdy!- artykuł uaktualniony o godz 17.(22.02)
 • IMG319
  Poważna awaria wodociągu na Nadrzecznej
 • IMG318
  Mróz „zakręcił” wodę. Pomóc może odwilż lub eksperyment – Rozmowa z dyrektorem PWiK
 • sesja 24.02
  Spokojna sesja Rady Miejskiej
 • elf
  Cztery nowe kursy szynobusów z Wąchocka do Kielc i Ostrowca
 • kręta7
  Ulica Kręta…na fotografiach Czytelniczki
 • IMG131
  Glina wyrównała dziury, ale brudzi buty i samochody.
 • IMG133
  Gliniana ulica Leśna pod lupą dziennikarzy. Kronika dodaje pytanie. Kto zgodził się na mieszankę kruszywa i gliny?
 • IMG340
  Wnioskował o przystanek jak był radnym.
 • IMG342
  Kiwanie głowami. Na dzień dobry, czy z politowaniem? Kolejny przykład drogowego wstydu.
 • ul.
  Reklamacja uwzględniona. Wykonawca zabiera glinę.
 • zdjęcia z canona do kwietnia 2011 2282
  Będą wesela z Panem Młodym. Za 10 dni Wąchock będzie miał Sołtysa.
 • IMG344
  Paliło się w kominie na Kieleckiej
 • lg 409
  Wielkowiejska się doczekała. Urząd ogłosił przetarg na budowę ulicy.

6 odpowiedzi na „Ale numer… z numerami.

 1. darekWW pisze:

  Ha ha ha!!!!!!! Totalna kompromitacja dla Winiarczyka. Takich właśnie mamy obecnych radnych. Zgłaszają tylko wnioski na karanie ludzi, nic nie robiąc dobrego dla nich. Nie mają w ogóle orientacji co się dzieje w gminie. Ciekawe czy władze gminy wyegzekwują kary po 250 zł od właścicieli budynków państwowych. Ale komu przelać pieniądze? Sobie, czyli gminie? Panie Winiarczyk będziesz miał odwagę to skomentować czy tylko potrafisz Pan karać?? Całkowicie popieram wniosek o kary za brak numerów.Łyso Panu panie radny Winiarczyk prawda?? Zawsze trzeba zacząć porządki od siebie i swego otoczenia, później wytykać innym obywatelom.
  Kronika Wąchocka jak zwykle czujna,w przeciwieństwie do radnych.
  Brawo P.Tomku.

 2. tajnos agentos pisze:

  no i jak dojedzie karetka do burmistrza jak zasłabnie z wrażenia ?

 3. do darekww pisze:

  Ja tu nie widzę winy Winiarczyka. Chciał dobrze. Przecież nie odpowiada on za stan numerów na gminie. Tylko przy okazji wyszło jak wyszło

 4. znajoma pisze:

  hehe i się uzbierało mandacików, winny gospodarz.

 5. gość pisze:

  i myślisz że zapłaci ze swojej kieszeni?

 6. Kurier pisze:

  Rozporządzenie ministra infrastruktury w sprawie numeracji porządkowej nieruchomości: § 10. 1. W widocznym miejscu, na budynkach lub na ogrodzeniu nieruchomości, w terminie dwóch tygodni od dnia otrzymania zawiadomienia o oznaczeniu nieruchomości numerem porządkowym, umieszcza się tabliczkę z numerem porządkowym nieruchomości. 2. W miejscowościach posiadających ulice lub place z nazwami – na tabliczce z numerem porządkowym nieruchomości powinna być podana również nazwa ulicy lub placu, a w miejscowościach bez ulic lub placów albo posiadających ulice lub place bez nazw – nazwa miejscowości. 3. Jeżeli budynek jest położony w głębi nieruchomości, która jest ogrodzona od ulicy, tabliczkę z numerem porządkowym nieruchomości umieszcza się również na ogrodzeniu.

  Kodeks wykroczeń: Art. 64. § 1. Kto, będąc właścicielem, administratorem, dozorcą lub użytkownikiem nieruchomości, nie dopełnia obowiązku umieszczenia w odpowiednim miejscu albo utrzymania w należytym stanie tabliczki z numerem porządkowym nieruchomości, nazwą ulicy lub placu albo miejscowości,podlega karze grzywny do 250 złotych albo karze nagany.
  § 2. Tej samej karze podlega, kto nie dopełnia obowiązku oświetlenia tabliczki z numerem porządkowym nieruchomości.

  W sumie niezła kasa. Każdemu kto nie ma numeru 200 stówy mandatu, a kto ma ale niepodświetlony 100. Pieniądze leżą na ulicy :-) albo są nieprzyklejone do budynków ;-)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.