zdjęcia z canona do kwietnia 2011 4606

Czemu służy ta maskarada?

Gazeta Internetowa wachock.info od niemal półtora roku służy mieszkańcom gminy jako niezależne medium informacyjne. Równolegle informuje o wydarzeniach portal gminny www.wachock.pl . Czytelnicy zapewne zuważyli, że informacje z wydarzeń w gminie Wąchock na stronie Kroniki Wąchocka podawane są niemal na bieżąco, bez żadnej zwłoki, o ile autor Kroniki jest w centrum tych wydarzeń. Informacje i zdjęcia zamieszczane są najszybciej jak tylko jest to możliwe. Internet daje możliwości natychmiastowego reagowania. Tymczasem na stronie urzędu relacje na ten sam temat odnajdujemy często ze znacznym opóźnieniem. Często trwa to kilka dni, ale są wyjątki które świadczą, że jednak można działać szybko. Wpis na urzędowej stronie dotyczycący posłanki z partii PO, która przed wyborami parlamentarnymi wręczyła w Pawłowie medal mieszkankom Wąchocka jest tego najlepszym przykładem.  Relację z tego niezwykłego wydarzenia znaleźliśmy tego samego dnia na urzędowej stronie gminnej(!). Szkoda tylko, że nie wspomniano przy okazji o tym, że jeden medal zaginął i dotychczas nie wiadomo czy został wręczony jednej z kobiet.

Rada Miejska od wielu miesięcy nie może się doczekać, by sprawy związane z jej działalnością pojawiały się na bieżąco. Dotyczy to chociażby informacji o zbliżających się sesjach Rady i zaproszeniu mieszkańców do udziału. Kronika Wąchocka publikowana na stronie www.wachock.info z racji „powiązań służbowych” (niejako) z Radą bezinteresownie o zbliżających się sesjach informuje. W tym samym czasie oficjalna strona gminna milczy na ten temat.

W minioną środę prywatne www.wachock.info informuje, że w piątek  i sobotę odbędą się dwie sesje starszych i młodszych radnych Rady Miejskiej i Młodzieżowej Rady Miejskiej. Całą środę wachock.pl milczy na ten temat.  W czwartek na wachock.pl pojawia się wreszcie informacja o piątkowej sesji Rady Miejskiej, ale uważny czytelnik z łatwością zauważy, że data zamieszczenia zaproszenia na sesję nosi sygnaturę środy 25.01(środa) bm. mimo iż w Internecie wpis ukazał się dopiero w czwartek(26.01). Przez całą środę takiego wpisu nie było! 

Mimo rozpaczliwego ratowania twarzy, o sesji Młodzieżowej Rady Miejskiej nie ma ani słowa, mimo że ma odbyć się dzień po sesji „dorosłej Rady Miejskiej” .

Jesteśmy przekonani, że stosowny wpis o młodzieży pojawi się natychmiast po przeczytaniu tej informacji na niniejszym Portalu. Mamy nadzieję, że nie będzie antydatowany, by udowodnić, że jest wcześniej niż w Kronice Wąchocka. 

 Oj kuleje to wszystko, kuleje i to za publiczne pieniążki, o czym nie bez kozery informuje bez sięgania po pieniądze podatników /wachock.info – TSz/.

 

Share via email+1Share on TwitterShare on Facebook

Skomentuj (Komentarzy: 10)

Informacje o wachock.info

Strona redagowana od września 2010.Liczba zamieszczonych artykułów 1250
Ten wpis został opublikowany w kategorii AKTUALNOŚCI. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
 • maszyny-komunalne-samochod-pozarniczy-MERCEDES-BENZ-Vario-814-D-mit-Wassertank---108x81--11122319202929046800
  Straż z zimowych oszczędności dla Parszowa
 • zdjęcia z canona do kwietnia 2011 1857
  Interpelacja radnych z gminy Wąchock do GDDiA w Kielcach
 • zdjęcia z canona do kwietnia 2011 4809
  Sto czterdziesta dziewiąta
 • elf
  Z grodu Sołtysa do grodu Kraka
 • IMG214
  77 latek (mors) wykąpał się w zalewie w Wąchocku.
 • IMG196
  Nie było przedstawicieli, gdyż niema wyborów – /komentarz Kroniki/.
 • IMG185
  Przybyli, by nieznany Powstaniec nie był samotny. W Wąchocku zakończyły się uroczystości patriotyczne.
 • IMG099
  Poobradują: W piątek ”starsi”,a w sobotę „młodsi”
 • zdjęcia z canona do kwietnia 2011 2282
  Ostatni dzwonek! Z powodu braku sołtysa ogólnopolska gazeta opowiada dowcipy o… burmistrzu Wąchocka.
 • IMG_0469_1
  „Może zostanie coś na obwodnicę”
 • IMG229
  Sportowy Wąchock.
 • IMG248
  Obraduje Młodzież z gminy Wąchock – relacja prosto z sesji
 • IMG251
  Kto wygra mecz? Wąchock UKS!
 • drzewo
  Upał zelżał. Z piątku na sobotę temperatura spadła do -28 C. Pękały drzewa.
 • IMG038
  Strażacy z Parszowa proszą o 1%. Tak niewiele, a może uratować życie.
 • zdjęcia z canona do kwietnia 2011 5071
  Uczniowski karnawał – wypożyczalnia strojów zaprasza.
 • lg 409
  Lodowiec powrócił na Wielkowiejską
 • IMG293
  To była awaria
 • IMG295
  Woda wypływała, ale skąd? Oto jest pytanie.
 • IMG_1302
  „Śpiąca Królewna” – rodzice wystawili przedstawienie dla dzieci- (nowe fotki)

10 odpowiedzi na „Czemu służy ta maskarada?

 1. Tak to jest jak się zarządza nie swoimi pieniędzmi i przeznacza je na nie swoje cele :) Najgorszy z możliwych scenariuszy.

 2. paszteciarnia prosto z www.wachock.info pisze:

  Ja mam inne przemyślenia
  To że oficjalna strona leży i kwiczy to główna zasługa złej osoby na złym stanowisku. Ale to http://www.wachock.pl

  Mnie również zastanawia czemu służy strona http://www.wachock.info?
  1) Promowaniu się radnego-dziennikarza w cudzysłowu
  2) Czy może dokopaniu wszystkim z którym nie trzymam sztamy?

  Nie mam nic przeciwko w kopaniu burmistrza i jego zacnej ekipy hultajów z wielkowiejskiej .
  Ale co mi z tego gdy jest pan w opozycji i świętym obowiązku opozycji powinna być konstruktywna krytyka i dialog.
  A co pan sobą oferuje ?
  Cóż panie większy burmistrzu po pańskim zachowaniu na obchodach powstania styczniowego straciłem do pana resztę krzty zrozumienia. Pan uważa się za kandydata na burmistrza? radnego ? dziennikarza ? polaka i patriotę ?
  Żarłeś pan gumę niczym krowa żuje trawę
  Dziwię się że nikt panu nie zwrócił uwagi albo nie dał w pysk bo się należało dać
  I pan się uważa za kogoś lepszego , słoma z buciorów u pana wyłazi na kilometr.
  Mając na pana głosować , chyba bym sobie rękę wolał odrąbać

  od autora: ma pan rację z tą gumą. Ubolewam, że taka sytuacja miała miejsce. Żuję gumę nicorette. Od kilkunastu tygodni unikam palenia papierosów , które zastąpiłem gumą. Podczas uroczystości powinienem był z niej zrezygnować,ale zacząłem żuć ją w domu, a potem nieświadomie zostawiłem w ustach. Pewne czynności człowiek wykonuje machinalnie i wyszło jak wyszło. Przepraszam tych których moje nieświadome zachowanie uraziło.Zapewne po tej uwadze zamienię gumę na pastylki niqutin czy coś podobnego. Nie miałem świadomości, że żucie jest aż tak widoczne,gdyż przez 30 lat nie żułem gmy. I jeszcze jedno, ktoś jednak zwrócił mi uwagę na uroczystości, bez dawania w pysk. Natychmiast pozbyłem się tej gumy i było mi wstyd, że się zapomniałem. To nie powinno mieć miejsca. Bardzo przepraszam, i nic nie mam więcej na usprawiedliwienie, oprócz tego że z mojej strony nie było to lekceważeniem uroczystości.Zamieszczam ten komentarz, chociaż przyznaję że z nerwów pozwoliłem sobie aż na wypalenie kilku fajek. Tomasz Szczykutowicz

 3. spoko pisze:

  Panie Tomaszu, wierzę że mogło się coś takiego Panu przytrafić. Ja w pełni usprawiedliwiam. Od lat walczę z nałogiem i tez żułem gumę. Doskonale wiem, że człowiek się po prostu zapomina. Ktoś chciał panu dokopać i to wszystko. Jak się psa chce uderzyć to kij się znajdzie. Co do aktualności urzędu w intrnecie mam podobne zdanie. Przegrywają z panem i to jest problem. Ma pan pełne prawo i moje poparcie pisać według własnych spostrzeżeń i się promować czy się to komuś podoba czy nie.

 4. oficjalny pisze:

  Proste jak budowa cepa. Nic na ciebie nie mają, szukają i się udało. ależ sensacja. Żuł sobie facet gumę, inni byli pijani, ale dotknoł do żywego. i ja nawet stawiam kto po tobie pojechał. baaaaardzo merytorycznie. żygac sie chce. żałosny jest brak argumentów. A ja napiszę tak. Nie pal papierochów, żuj nikoret i olej to. podpisano – kolega.

 5. urodzony 22 stycznia pisze:

  Zawsze wolę ludzi z „wadami” , nie udających kogoś innego , nie ma potem rozczarowania „a ja myślałem , on taki grzeczny i poukładany, a jaki mundry,elegancki a to taki …..”

  Też nie lubię jak ktoś żuje i co z tego, to już nawet żuć nie wolno
  Kto ma prawo od nas tego żądać!?
  Kto ma prawo wymagać od nas jak mamy żyć, ubierać się, czy wyrażać emocje?
  Kto ma prawo cenzurować nasze zachowania?

  Czy możemy oddychać?
  Może za głośno?

  Czy mamy jakieś kompleksy osobowościowe?

  Za komuny dzieci w przedszkolu i szkole tak ganiali bo to był wytwór „zachodniego imperializmu ” No i zęby się od tego psuły:)
  Pomijam fakt, że profilaktyczne tabletki fluorowe zniszczyły mi zęby, szkliwo i kości tzw „lek” trucizna dla mas .No ale naród jakoś trzeba było otępić – patrz wpływ fluoru na organizmy żywe.

  Nie trzeba się nikomu tłumaczyć i nikogo przepraszać nie „opluł” Pan nikogo tą gumą a to Pan został przyrównany do krowy i publicznie obrażony.
  Wolę taki pasztet niż poukładanych, ……………,……………,…. .

  Wprowadzam za wzorem Baśki Kwarc i premiera marionetkowego rządu zakaz żucia gumy na terenie Gminy Wąchock,
  w każdej sytuacji czasie i miejscu.

  Tak nam dopomóż premierze i cenzuro internetowa.

  Ps dobrze, że Pan nie ma innych przypadłości bardziej medialnych -……. ……. :)

 6. Jasio pisze:

  proszę pana, ci patrioty prawdziwe nie mogą źuć gumy bo ja ją tak śtraśnie lubię?

 7. jc pisze:

  No wlasnie czemu ma sluzyc ta maskarada pod nazwa: http://www.wachock.info, poza promowaniem wlasnej osoby tylko i wylacznie, Prosze sie nie ludzic ze dzieki temu portalowi zyska Pan sympatie i poparcie mieszkancow oczerniajac wladze i ich prace. (po czesci to chyba ma Pan na mysli rowniez swoja osobe, bo o ile sie nie myle to Pan rowniez jest radnym). ”Niezalezne medium informacyjne” bardzo mi sie spodobala ta fraza. Wierze jednak ze w wachocku mieszkaja ludzie inteligentni, ktorzy potrafia obiektywnie ocenic dzialalnosc Rady i Burmistrza.

 8. gość pisze:

  do jc – stwierdzenie, że T SZ kogoś oczernia kwalifikuje się do sądu bo narusza jego dobre imię itd
  Gdyby to była prawda ktoś z władzy wytoczyłby proces TSZ a tak JC możesz mieć ty proces o zniesławienie itd osoby TSZ na jego własnym portalu.
  Obiektywnie mogę ci powiedzieć, nie znam działającego na terenie Gm Wąchock drugiego po http://www.wachock.info/ niezależnego źródła informacji, merytorycznej i fachowej.
  Cytat:
  (po czesci to chyba ma Pan na mysli rowniez swoja osobe, bo o ile sie nie myle to Pan rowniez jest radnym).

  – i widzisz nie klaszcze jak wszyscy :)

 9. ...//? pisze:

  No właśnie mamy nadzieję, razem z Kroniką, że ludzie inteligentni wreszcie właściwie oceniają pracę pana burmistrza i władzy, bo rok temu inteligentni ludzie dali się troszkę nabrać, osobiście żałuję, że dziś nie mamy większego burmistrza z gumą nikoret, zamiast palacza burmistrza który niedopałki rzuca gdzie popadnie. Mam zdjęcie spod goku. Kosz był obok, a on na trotuar. Na szczęście jeszcze przed rewitalizacją.

 10. pilarz pisze:

  jaki jest ten stary mercedes zech ze osp nowy sacz sie go pozbyl podejrzewam ze jest to ruina jakto jest mozliwe ze komendantem osp parszow jest facet co niezna strazy od poczatku chyba ze jest z rodziny prezesa jak by mial staz to by umial cwel uruchomic motopompe a on jest ciemny jak noc niema jak byl sp jurek i tadek miernik teraz jest dziadostwo ciekaw jestem zaile janusz glowacz z redkoskim sprzedadza tego zuka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.