IMG167

Parszów. Wąchock. Zagrali w Orkiestrze…

W Parszowie i w Wąchocku odbywały się imprezy towarzyszące Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. To już 20. odsłona znanej akcji charytatywnej organizowanej przez sztab Jurka Owsiaka. Szczególne zaangażowanie na terenie gminy Wąchock, od 5 lat zauważalne jest w Parszowie. Tam też notowane są gminne rekordy zbieranych pieniędzy. Najwięcej pieniędzy do specjalnych puszek WOŚP trafia po licytacjach przedmiotów, które do sztabu dostarczyli mieszkańcy Parszowa. O kolejne fanty zadbali organizatorzy.

Furorę robiły piłki z autografami piłkarzy nożnych Korony Kielce oraz piłkarzy ręcznych Vive Targi Kielce. Była też oryginalna  futbolówka Euro 2012 z podpisem Adama Olkowicza dyrektora Euro 2012 w Polsce. Została sprzedana za 1000 zł. Nabył ją parszowski przedsiębiorca (były radny gminy Wąchock). Jego małżonka wylicytowała za 450 zł porcelanową filiżankę z limitowanej serii dla Prezydenta RP. Mirosław Kowalik zasilił ponadto bank WOŚP licytując najwyżej piłkę z autografami szczypiornistów Vive. Wysokie ceny osiągnęły także inne przedmioty.

Faktem jest, że kolejni licytujący musieli natrudzić się, by upchnąć banknoty do puszki WOŚP. Sporo wesołości w Parszowie wzbudziła zapowiedź licytacji statuetki „Wąchock Miasto Cudów”, dar burmistrza Wąchocka. Cena wywoławcza 50 zł nie wzbudziła zainteresowania. Po obniżeniu ceny, za 30 złotych bez konkurencji zakupił ją niżej podpisany, żartując że raczej na taki dar od burmistrza nie zasłuży, więc sam ją sobie zakupił.

W Wąchocku w tym samym czasie w sali widowiskowej MGOK i przed budynkiem również odbywały się imprezy. Wcześniej wolontariusze zbierali pieniądze do puszek.

W pomoc organizacyjną bardzo zaangażowali się strażacy OSP. Można było obejrzeć ekspozycję sprzętu strażackiego ratującego mienie i życie ludzi. Była też drabina z koszem. Kilkoro śmiałków miało okazję zobaczyć Wąchock ze sporej wysokości. Po godzinie 18. rozpoczęły się koncerty zespołów działających przy MGOK i zaproszeni goście.

Z Wielką Orkiestrą zagrali gitarzyści oraz „Damy Radę” Marka Samsonowskiego i „Nie jest źle” Sławomira Sępioła z Iłży. „Damy Radę” to laureat 3 miejsca w Ogólnopolskim Przęglądzie Kolęd i Pastorałek, który właśnie zakończył się w Będzinie.

W Parszowie zanim doszło do licytacji było wiele ciekawej zabawy dla dzieci i dorosłych. Hall i sala gminastyczna Szkoły Podstawowej wypełniona była po brzegi mieszkańcami Parszowa.

Dyrektorka podstawówki przyznała, że z roku na rok w WOŚP organizowanej w Parszowie bierze udział coraz więcej osób. Także i tu wiele pomocy nieśli miejscowi ochotnicy z OSP. Był zaimprowizowany gabinet pięlęgniarski. Chętni mogli zbadać sobie ciśnienie krwi i poziom cukru.

Badania wykonywała  radna z Parszowa, a zawodowo członek zespołu ratunkowego Pogotowia w Starachowicach.(na zdjęciu z sołtysem Parszowa Arturem Bzdręgą) Były też gabinety kosmetyczne oraz przedszkole z placem zabaw.

 

 

 Konkursy rysunkowe dla dzieci zorganizowali animatorzy akcji „Bezpieczny przejazd” (kolejowy). W hallu odbywał się „pchli targ”. Wcześniej na placu kilkaset osób przyglądało się pokazowi tresury psów będących na służbie w Straży Ochrony Kolei.

 Na scenie pojawiały się zespoły muzyczne, a o godzinie 20. w niebo wystrzeliły sztuczne ognie. Kanonada z cyklu „Światełko do nieba”trwała kilka minut. Do późnego wieczoru młodzież z Parszowa miała okazję bawić się przy dźwiękach muzyki.

 

 

W Wąchocku pokazu sztucznych ogni nie było,ale przed MGOK zapłonęło ognisko przy którym chętni mogli się ogrzać i upiec kiełbaskę, a na scenie koncertowały kolejne zespoły muzyczne.

 

relacja i zdjęcia: Tomasz Szczykutowicz

 

Share via email+1Share on TwitterShare on Facebook

Skomentuj (Skomentuj ten artykuł!)

Informacje o wachock.info

Strona redagowana od września 2010.Liczba zamieszczonych artykułów 1250
Ten wpis został opublikowany w kategorii AKTUALNOŚCI i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
 • IMG083
  Gwiazdkowa Olimpiada Przedszkolaków
 • IMG095
  Gminna Wigilia w MGOK
 • IMG116
  Anna Podzielna przewodniczącą Młodzieżowej Rady Miejskiej – zakończyła się Sesja Inauguracyjna
 • 532s[1]
  Spokojnych Świąt Bożego Narodzenia.
 • IMG130
  Ulice (drogi) w Wąchocku to błoto.
 • IMG135
  Podziękowanie dla wachock.info
 • sylwester
  Życzenia Noworoczne od wachock.info
 • IMG137
  Głosowanie nad budżetem
 • IMG136
  Radna z Wąchocka zawiedziona budżetem powiatu.
 • beznazwy
  Po raz 20. Orkiestra z pompą. Zagrają w Parszowie i w Wąchocku
 • praw_jazdy_l_1821
  Niefortunny tytuł w gazecie? Chodziło o szkoły…ale nauki jazdy.
 • IMG_9547
  Milczenie średniowiecznych murów
 • IMG_9068
  Zabrał 40 groszy, a potem dał 40 i wyszło 80 groszy
 • IMG155
  Ponad 10 tysięcy złotych w Parszowie!
 • maszyny-komunalne-samochod-pozarniczy-MERCEDES-BENZ-Vario-814-D-mit-Wassertank---108x81--11122319202929046800
  Straż z zimowych oszczędności dla Parszowa
 • zdjęcia z canona do kwietnia 2011 1857
  Interpelacja radnych z gminy Wąchock do GDDiA w Kielcach
 • zdjęcia z canona do kwietnia 2011 4809
  Sto czterdziesta dziewiąta
 • elf
  Z grodu Sołtysa do grodu Kraka
 • IMG214
  77 latek (mors) wykąpał się w zalewie w Wąchocku.
 • IMG196
  Nie było przedstawicieli, gdyż niema wyborów – /komentarz Kroniki/.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.