kosz3

UKS Meteor dobrze zagrał w „kosza”

Relacja Aldony Parki:

Pierwszy i ważny sportowy sukces odnieśli uczniowie gimnazjum w Wąchocku w  koszykówce.. Zajęli II miejsce w Turnieju  Koszykówki Chłopców Szkół Gimnazjalnych o Puchar UKS „METEOR”.  Do rywalizacji przystąpiło cztery drużyny: Gimnazjum nr 3 Starachowice, Gimnazjum nr 3 Skarżysko Kamienna, KS „CZWÓRKA” Starachowice oraz gospodarze UKS „METEOR” Wąchock.

Zespoły zagrały systemem „ każdy z każdym” 4 x 7 minut, zgodnie z przepisami P.Z.Kosz. Zawody stały na wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym, a rywalizacja toczyła się zgodnie z zasadą walki w duchu „Fair Play”.

Jako pierwsi na boisko wyszli gospodarze zawodów i koszykarze z „CZWÓRKI”. W pierwszej części meczu rywalizacja była zacięta i wyrównana, ale niestety ostatecznie przegrana dla wąchocczan. Trzeba jednak zaznaczyć, że działający przy Gimnazjum Nr 4  KS „CZWÓRKA” to wielokrotni finaliści wojewódzkich rozgrywek i jeden z pretendentów do tytułu najlepszej drużyny w województwie.

W kolejnym meczu zmierzyły się Gimnazjum Nr 3 Starachowice oraz Gimnazjum Nr 3 Skarżysko Kamienna. Młodzi koszykarze ze Skarżyska okazali się lepsi, wygrywając różnicą 8 punktów.

Po tym pojedynku ponownie na boisko wyszli uczniowie naszego Gimnazjum. Tym razem przeciwnikiem była starachowicka „trójka”. Koszykarze UKS „METEOR” już od pierwszych minut zdobyli przewagę i utrzymali ją do końca meczu, pewnie pokonując rywali 32:19.

Następne dwa spotkania to dominacja koszykarzy KS „CZWÓRKA”, którzy najpierw pokonali drużynę ze Skarżyska, a potem zwyciężyli  z Gimnazjum Nr 3 ze Starachowic. Już wtedy było wiadomo, że podopieczni  Marcina Kota  zwyciężą w całym turnieju.

Najwięcej emocji, zarówno zawodnikom jak i kibicom dostarczył mecz o drugie miejsce pomiędzy Gimnazjum ze Skarżyska Kamiennej a gospodarzami zawodów. Koszykarze z Wąchocka wyszli na boisko skoncentrowani i od pierwszych minut podjęli  walkę z wielokrotnymi finalistami województwa. W miarę upływu czasu zawodnicy UKS „METEOR” zaczęli coraz lepiej radzić sobie z drużyną ze Skarżyska i zdecydowanie wygrali mecz 29:18.

W rezultacie podopieczni  Michała Lefka zajęli II miejsce w turnieju. Jest to kolejny sukces UKS „METEOR”. Wcześniej piłkarze z sekcji piłki ręcznej Meteora awansowali do do ćwierćfinałów Małej Ligi Świętokrzyskiej.

Po turnieju zwycięskie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy, puchary oraz piłki do koszykówki, które zostały wręczone przez dyrektora Gimnazjum Publicznego w Wąchocku  Czesława Kozłowskiego oraz wi-ce dyrektor  Beatę Sikorską. Fundatorem nagród był UKS „METEOR”.

18.11 br. kolejne sportowe emocje w hali gimnazjum i szansa na kolejny sukces. Odbędzie się I Turniej Siatkówki Dziewcząt o Puchar UKS „METEOR”.