101_1259

Radni wybrali ławników

Co cztery lata radni gminni procedują uchwałę w sprawie powołania ławników do Sądu Rejonowego w Starachowicach. Z gminy wielkości Wąchocka, na kadencję 2012-2015 powinno być oddelegowanych 6 ławników. Okazało się, że na najbliższą kadencję ławników zgłoszono tylko 4 kandydatury. W Mircu jeszcze mniej, bo tylko 3.

Podczas ostatniej sesji radni w tajnym głosowaniu stawiając krzyżyk „tak” lub „nie” spośród kandydatów wybrali trzy osoby: Andrzeja Potockiego z ul. Partyzantów, Annę Życińską z ul. Starachowickiej, Renatę Nowak z Marcinkowa (dawna sołtys). Nie zdobyła zaufania radnych z Wielkiej Wsi, była kierownik USC w Wąchocku i wieloletni ławnik Sądu Rejonowego w Starachowicach. T. Rymarczyk zasłynęła podczas wyborów samorządowych w ubiegłym roku. Będąc zastępcą przewodniczącego Miejskiej Komisji Wyborczej w Wąchocku, po ogłoszeniu wyników pozwoliła sobie na niewybredne żarty wobec koleżanki z komisji, która zgłoszona była do MKW przez jednego z przegranych kandydatów.

W ostatnich latach daje się zauważyć coraz mniejszą liczbę chętnych na ławników w Sądach Rejonowych. Ma na to w dużej mierze wpływ wysokość diety wypłacanej za udział w posiedzeniach. Jak twierdzą byli i obecni ławnicy są to pieniądze które z trudem rekompensują dojazd na posiedzenia Sądu. Ponadto do udziału w rozprawach z powodu oszczędności w wymiarze sprawiedliwości sędziowie rzadko zapraszają ławników na rozprawy. /tsz/

Zapowiedź publikacji: Jeszcze dziś artykuł o nowych stawkach podatków w gminie Wąchock w 2012 roku. Zapraszamy do odwiedziń .info

 

Share via email+1Share on TwitterShare on Facebook

Skomentuj (Komentarzy: 3)

Informacje o wachock.info

Strona redagowana od września 2010.Liczba zamieszczonych artykułów 1250
Ten wpis został opublikowany w kategorii AKTUALNOŚCI, Sesje Rady Miejskiej i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
 • 101_1250
  Na ulicy Wesołej jest nie wesoło
 • sesja archiwum
  Będą obradować. Radni podejmą decyzję o zmianie stawek podatkowych.
 • 100_0044
  Zebrali się mieszkańcy Wąchocka. Temat wiodący – Wielkowiejska. Publikujemy obszerne wyjaśnienie byłego drogowca UMiG.
 • 101_1260
  661 000 112 – SMS informuje o zagrożeniach
 • piesek
  List Czytelnika. Co z psami na ulicach? – aktualizacja 31.10 – Winna jest suczka z cieczką.
 • Paeszów-wykus
  Droga w Parszowie oddana. Będzie drogą leśną .
 • 101_1265
  Handlarze zniczami od kilku dni zajmowali parking za darmo. Dopiero dziś urząd pobrał opłatę targową.
 • 101_1268
  Św. Jan modli się o drogę obok. Jest szansa na asfalt?
 • IMG_0881
  Chłopięcy chór z Anglii ujął śpiewem
 • 101_1281
  „Wszystko co widzę i co kocham jest częścią Ojczyzny”. Wąchock w Święto Niepodległości
 • 101_1256
  Podatki w górę! 2012 rok będzie droższy dla podatników – czyli „ambicje” kosztują.
 • kosz3
  UKS Meteor dobrze zagrał w „kosza”
 • staż nowa i stara
  Marcinków. Kupili nowszą „straż”, gdyż stary „star” nie ugasi pożaru już.
 • lgd
  Nadlatują Świętokrzyskie Czarownice
 • 101_1258
  Pożałował sołtysom – inkasentom
 • IMG_1113
  Burmistrz gasi światło wcześniej. Pora chodzić spać z kurami obywatele!

 • 100000 – Dzisiejszego poranka wachock.info odwiedził stutysięczny Internauta.
 • IMG_1117
  Drożeje woda i kanalizacja. Burmistrz chce o połowę zmniejszyć dopłaty gminne.
 • 100_1237
  Hala sportowa ma 1 rok. Zamiast święta – sukcesy sportowe
 • IMG028
  Cennika wody Rada Miejska nie zatwierdziła, ale to nic nie pomoże na zatrzymanie podwyżki.

3 odpowiedzi na „Radni wybrali ławników

 1. czytelni kroniki pisze:

  Panie T. jeszcze nie było na kronie czegoś takiego, że pan podaje informacje mało aktualne. Z tego co wiem to wybór ławników był na ostatniej sesji RM czyli 28. 10 br. Pojawia się pytanie ” Czemu Pan pisze o tym dopiero teraz” W ten sposób zaniedbuje pan swoich wyborców. W wielu artykułach pisał pan, że będzie informował swoich wyborców na bieżąco, bo jak sam pisał to jest w pana obowiązkach. Sprawy sesyjne były wcześniej niż skandal z biletami. Dowodzi to temu, że pan tylko szuka sensacji, a jak sensacje ucichną to Pan pisze o sprawach mniej ważnych, a przede wszystkim o sprawach wywołujących mniejszą sensacje i zainteresowanie. Ps. Czy Pan ma jakieś korzyści z pisania sensacji? Czy to jest lepiej opłacalne?

  od Kroniki: Dokładnie dobrze Pan to zauważył. Sprawy sesyjne zeszły na drugi plan, ale nadal są aktualne. Strona http://www.wachock.info ma swoją pojemność i nie da się wszystkiego naraz umieścić i oczywiście bardziej opłacalny dla czytelnictwa jest „skandal”. Takie są reguły gry w mediach. Proszę zauwazyć, że oficjalna strona urzędu nie zamieściła żadnej wzmianki o sesji. Gazeta ze Starachowic opłacana za obsługę Urzędu też ze sporym opóźnieniem. Może powiem tak. Wszystko co piszę o Radzie Miejskiej, jej uchwałach i działalności itd jest moją dobrą wolą. Więc to chyba wystarczy za wyjaśnienie.Oczywiście deklaracji swojej o aktualnościach się trzymam. I na usprawiedliwienie, mam jeszcze 3 gotowe teksty o skandalu i 3 o ustaleniach na sesji. Część z tego będzie musiała wypaść ze względu na nieaktualność. Liczy się czytelnik. Pan również. Proszę też pamiętać, że Gazeta Internetowa, życie rodzinne, prowadzenie działalności gospodarczej w innym mieście, bycie radnym i odrobina wolnego czasu wymaga… czasu. Jeśli ma go pan więcej niż 48 godzin na dobę to zapraszam do współpracy, a jeśli zawiodłem Pana jako Czytelnika to oczywiście przepraszam

 2. baron pisze:

  Ty albo jesteś durniem, albo chcesz koniecznie się przypierprzyć. Facet z własnej nieprzymuszonej woli stara się dac jakąs informację, a ty się czepiasz. Ja na przykład właśnie się dowiedziałaem o ławnikach i podatkach, więc dla mnie są to prawdziwe aktualności, mimo, że jak piszesz pojawiły się później. Co za gamonie są wśród „czytelni kroniki”.
  I z jednym się zgodzę, wiązanie tylu zobowiązań to tylko podziwiać. Pozdrawiam Pana i doceniam – baron

 3. mac pisze:

  Nie dość, że gość pisze za darmoche, dla frajdy, to mu się stawia wymagania. A jak nie napisze nic przez miesiąc to cofniesz mu dietę. A może sie zastanowisz dlaczego aktualności w tym wymiarze nie ma na oficjalnej, opłacanej z pieniędzy podatników oficjalnej stronie http://www.wachock.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.