IMG_0696_1

Przystanek to nie słup na ogłoszenia.

Bezlitośnie obeszły się komitety wyborcze z przystankami w gminie Wąchock. Nowe wiaty w większości oklejone zostały plakatami kandydatów. Gdy jesienią ubiegłego roku trwała do samorządów obowiązywała niepisana umowa, że przystanki nie będą upaprane klejem i plakatami.

Udało się wówczas zapewne dlatego, że ogłaszali się miejscowi kandydaci. Sztaby wyborcze ogólnopolskich partii za nic mają gminne mienie. Ustawa zobowiązuje władze gminy do wskazania miejsc na plakatowanie .Taka informacja została wysłana do poszczególnych Komitetów. Mimo tego oklejono co się dało. Nawet do drzew przybijano plakaty.

Najbardziej skandalicznym postępowaniem komitetów, było zaklejanie nekrologów z aktualnymi datami pogrzebów. Jeden z takich przypadków w Wąchocku opisał Tygodnik Starachowicki. Nie trzeba było wiele czasu, by kolejny dopiero co zawieszony nekrolog zniknął pod portretem kandydata na posła.

Na początku roku przekazał własne tablice ogłoszeniowe, które zostały mu po kampanii wyborczej w 2010 roku  do dyspozycji UMiG w Wąchocku.  Sugerował, by po wyremontowaniu i umalowaniu służyły jako tablice na nekrologi. Burmistrz na jednej z sesji Rady Miejskiej rozważał taką możliwość wykorzystania tablic, ale zrezygnowano z pomysłu. Powodem była obawa, że pojawienie takich tablic może sugerować, że w Wąchocku spodziewana jest duża liczba pogrzebów.

Dziwi takie myślenie, gdyż w większości miast i gmin  miejsca na nekrologi są wyznaczane i nie  wzbudza to żadnych negatywnych emocji. Życie się kończy, a bliscy zmarłego zawsze będą chcieli powiadomić o smutnym obrządku. Wspólne wieszanie plakatów zapowiadających imprezy rozrywkowe, czy jak ostatnio plakaty wyborcze prędzej spowodują niesmak niż umieszczenie oddzielnych tablic.

Nadal brakuje na przystankach informacji o zakazie plakatowania. UMiG nadal nie realizuje tego wniosku radnego. Zgodnie z prawem plakaty można wieszać tylko za zgodą właściciela obiektu. Brak  ostrzeżenia powoduje, że na szybach wiaty przystankowej co jakiś czas pojawiają się ogłoszenia przyklejane klejem lub taśmą. Po kilku dniach wiata wygląda obskurnie. /asz/

Share via email+1Share on TwitterShare on Facebook

Skomentuj (Komentarzy: 5)

Informacje o wachock.info

Strona redagowana od września 2010.Liczba zamieszczonych artykułów 1250
Ten wpis został opublikowany w kategorii AKTUALNOŚCI, radny T.Sz -działalność 2011-2014 i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
 • IMG_0643_1
  Nad zalewem „uśmiechnij się” do kamery.

 • Obradowała Rada Miejska w Wąchocku
 • mlodziez_1
  Młodzież z Wąchocka będzie miała swoją Radę Miejską
 • obwodnica1
  Krok „półmilowy” do obwodnicy.
 • herb
  Wąchock to nie jest napis na „dropsach”
 • IMG_0673_1
  W szkole. Zrzutka na papier toaletowy po 50 gr.
 • szynobus2
  Sołtys z Parszowa zachęca do jazdy pociągami
 • z10165934S,Wybory-parlamentarne-2011
  Frekwencja w gminie Wąchock /aktualizacja 18.00 – 37.77%/

 • Frekwencja w gminie Wąchock: 42,76%. Tak głosowaliśmy.
 • bóbr
  Budują tamę bez zezwolenia.
 • IMG_0694_1
  Znikają zabytkowe ogrodzenia na starym cmentarzu
 • płot
  Samochód wpadł do ogródka. Życie w strachu na zakręcie
 • 100_1217
  Nie dokończyli robót na ulicy Św. Rocha-aktualizacja 22.10.
 • 100_1221
  Myślał, że zdąży! Wypadek TIR-a i golfa w centrum Wąchocka
 • zator
  Po wypadku przejazd przez Wąchock był zablokowany przez 3 godziny
 • IMG_0722_1
  Parszów. Upamiętniono przedwojennych nauczycieli.
 • ww9_1
  Złota jesień w Wielkiej Wsi. Piknik dla mieszkańców – relacja Ewy Sadrak.
 • piłkaww
  Wielka Wieś w ćwierćfinale.
 • 100_1251
  Ul.Ogrodowa wyrównana przed Zaduszkami
 • 100_1247
  Mała Liga, wielkie emocje na hali w Wąchocku

5 odpowiedzi na „Przystanek to nie słup na ogłoszenia.

 1. BombeL pisze:

  A jebać ten przystanek . czy obwieszony czy nie .. jak ci przeszkadza to idź i zerwij … a jak szukasz tematu to popisz o tych ciemnościach nie tylko na HDS-ie .. pierw Hades był w ciemnościach a teraz ?? W całym wąchocku nie świecą się latarnie już spoory czas …

 2. czytelni kroniki pisze:

  Panie T. skoro mowa o plakatach wyborczych. Dokładnie tydzień temu zerwałem z tablicy informacyjnej (gminnej) plakat wyborczy „WIĘKSZY BURMISTRZ WIĘKSZE MOŻLIWOŚCI” a to przecież plakat wyborczy pana T. Więc nasuwa się pytanie „Czemu Pan nie usunął swoich plakatów wyborczych z roku 2010” Być może pokorny mieszkaniec gminy nie miał gdzie zawiesić na owej tablicy ogłoszeń np. nekrologu. Jak Pan to wytłumaczy?

  ODP.Pewnie się zawieruszył pod spodem. Ja większość posprzątałem tej samej nocy gdy były wybory w 2010 r. Jestem pewien że nie tylko mój plakat został. Tablica ogłoszeń jest do wieszania ogłoszeń, a co do nekrologów to wisiały na moich plakatach, a nie na odwrót.Tak to panu wytłumaczę, wyszukuje Pan kontrę zupełnie nie adekwatną do opisywanej sprawy. T.

 3. czytelni kroniki pisze:

  To nie żadna kontra panie T. to tylko nawiązanie do plakatów wyborczych przepraszam jeśli to uraziło. A jeśli chodzi o usuwanie tych plakatów to tak jak pan napisał „większość” a nie „wszystkie” ; skoro coś rozwieszam, wiem w którym miejscu, to również wiem gdzie mam posprzątać jeśli już ogłoszenie jest nieaktualne ps. niektóre tablice są oklejane z dwóch stron bo tak są umieszczone, więc jak pan posprząta awers to jeszcze niekiedy jest rewers

  Nie uraziło mnie. Mogło się tak zdarzyć. Nie wszystkie plakaty były wieszane osobiście. Widziałem czasem strzępki starych plakatów, ale były one już pozaklejane innymi i aktualnymi. Gdybym zaczął zrywać swoje musiałbym uszkodzić te aktualne. Proszę podać na której tablicy jest taka sytuacja wówczas naprawię błąd. Jedno jest pewne, że moje plakaty nie wisiały na drzewach i przystankach.

 4. strona pisze:

  Czasem jak pana czytam to mamwrażenie, że pan jest człowiekiem nieskazitelnym, któremu zdarzają się błędy. Jedno co mi się podoba, że Pan nigdy nie zaprzeca i nie doszukuje sie innych winnych i jak widzę potrafi pan przeprosić za błąd. Ciekawe, bo takich ludzi to już ze swiecą szukać. Ostatnio dużo dobrego się mówi o panu. Podobno postawił się pan. Czytaliśmy, czytali. Prosze się nie poddawać, a uczciwi ludzie będą za panem.

 5. Gambo ST-CE pisze:

  pomysł super tylko dobrego operatora potrzeba i można zrobić naprawdę wiele dla bezpieczeństwa. Jak te kamery były by wcześniej może ten młody człowiek by nie umarł nad zalewem( ku czci pala się teraz znicze). Może by ktoś wcześnie zobaczył ten fakt i zawiadomił odpowiednie służby.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.