IMG_0673_1

W szkole. Zrzutka na papier toaletowy po 50 gr.

Kilka dni temu poprzez zakładkę „kontakt” dotarł do portalu wachock.info list czytelniczki, która była oburzona, że w klasach szkoły ZPO w Wąchocku zbierane jest od uczniów po 50 groszy na zakup papieru toaletowego. Informacja Czytelniczki zaciekawiła Kronikę. Decyzja o składce  wydawała się absurdalna tym bardziej że Czytelniczka zadała pytanie „to za co jeszcze mamy płacić w tej szkole”.

Na dzisiejszym zebraniu Rady Rodziców wyjaśniła się sprawa papieru toaletowego. W minionych latach szkolnych toalety uczniowskie były na bieżąco zaopatrywane w ten „cenny” papier. Uczniowie wykorzystywali go jednak zgoła do innych celów. Najczęściej w niewspółmiernej ilości lądował w muszli klozetowej i ją zapychał. Rolki papieru rozwijane były na korytarzach szkolnych, moczone pod kranami, służyły do owijania koleżanek i kolegów, znikały też całe rolki. W tej sytuacji decyzja dyrekcji szkoły mogła być tylko jedna. Jeśli zapłacisz za papier może wówczas będzie większe poszanowanie dla tego dobra. Zrzutka na zakup papieru w żadnym stopniu nie wynika z tego, że szkoły na ten zakup nie stać, a już tym bardziej decyzja  nie ma na celu wyciągania dodatkowych funduszy od rodziców. Ot taka lekcja wychowawcza.

Share via email+1Share on TwitterShare on Facebook

Skomentuj (Komentarzy: 8)

Informacje o wachock.info

Strona redagowana od września 2010.Liczba zamieszczonych artykułów 1250
Ten wpis został opublikowany w kategorii AKTUALNOŚCI. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
 • IMG_0639_1
  Jesień! Staje się faktem po raz 2011.
 • piesek2
  Porzucony szczeniak szuka nowego domu.
 • safe_image
  Telewizyjny poranek z Wąchocka – link
 • wieża
  Hejnał Wąchocka już rozbrzmiewa
 • w.wieś1
  Nowy sezon i nowe emocje!
 • IMG_0643_1
  Nad zalewem „uśmiechnij się” do kamery.

 • Obradowała Rada Miejska w Wąchocku
 • mlodziez_1
  Młodzież z Wąchocka będzie miała swoją Radę Miejską
 • obwodnica1
  Krok „półmilowy” do obwodnicy.
 • herb
  Wąchock to nie jest napis na „dropsach”
 • szynobus2
  Sołtys z Parszowa zachęca do jazdy pociągami
 • z10165934S,Wybory-parlamentarne-2011
  Frekwencja w gminie Wąchock /aktualizacja 18.00 – 37.77%/

 • Frekwencja w gminie Wąchock: 42,76%. Tak głosowaliśmy.
 • bóbr
  Budują tamę bez zezwolenia.
 • IMG_0696_1
  Przystanek to nie słup na ogłoszenia.
 • IMG_0694_1
  Znikają zabytkowe ogrodzenia na starym cmentarzu
 • płot
  Samochód wpadł do ogródka. Życie w strachu na zakręcie
 • 100_1217
  Nie dokończyli robót na ulicy Św. Rocha-aktualizacja 22.10.
 • 100_1221
  Myślał, że zdąży! Wypadek TIR-a i golfa w centrum Wąchocka
 • zator
  Po wypadku przejazd przez Wąchock był zablokowany przez 3 godziny

8 odpowiedzi na „W szkole. Zrzutka na papier toaletowy po 50 gr.

 1. antymoto pisze:

  Może wreszcie „młodzież” szkolną trochę to otrzeźwi, iż to co dane jest za darmo nie służy do zabawy ani kretyńskich wygłupów. Niech czytelniczka się nie bulwerusje tylko spojrzy na swoje dziecko, czy przypadkiem nie „pomaga” w szybszym wykorzystywaniu papieru. Pare lat wcześniej złapany na gorącym uczynku delikwent dostałby w skórę a dziś nie można na niego nawet podnieść głosu. I znów wiele krzyku o nic, a właściwie o podjęte kroki aby choć trochę nauczyć dzieci poszanowania wspólnej własności.

 2. rodzic pisze:

  Uważam, iż wybieranie dyrektora szkoły w drodze knkursu również byłoby rozwojowe i wychowawcze. Są bowiem osoby, które się na takie stanowiska nie nadają, a otrzymują je w prezencie. Ustawa o oświecie mówi o wyłanianiu dyrektora w konkursie. Osoba startująca musi być więc inteligentna, elekwentna i dobrze wychowana.

 3. jacek pisze:

  Zgadzam się z rodzicem wszyscy wiemy że dzięki znajomościom i koneksją dyrektorzy pełnia ta funkcję

 4. jacek pisze:

  ale po wyborach może coś się zmieni i poleca stołki…

 5. wątpiący pisze:

  Co ty opowiadasz?!! Wybory to już były i stanowiska zostały rozdane na długie lata. W Wielkiej Wsi dyrektor szkoły bez konkursu, w Wąchocku dyrektor szkoły bez konkursu, w Parszowie dyrektor szkoły bez konkursu. Nawet pozorów nie sprawiają , a rozporządzenie mówi:
  § 2. 1. Konkurs na stanowisko dyrektora szkoły lub placówki ogłasza organ prowadzący szkołę lub placówkę.
  2. Ogłoszenie o konkursie zamieszcza się w co najmniej jednym dzienniku o zasięgu ogólnopolskim i na stronie Biuletynu Informacji Publicznej organu prowadzącego szkołę lub placówkę, a w przypadku szkół prowadzonych przez ministra właściwego do spraw kultury i ochrony dziedzictwa narodowego również na stronie internetowej specjalistycznej jednostki nadzoru „Centrum Edukacji Artystycznej”.
  3. Ogłoszenie o konkursie może być ponadto zamieszczone w prasie o zasięgu lokalnym.
  4. O ogłoszeniu konkursu organ prowadzący powiadamia pisemnie szkołę lub placówkę.
  5. Wzór ogłoszenia o konkursie stanowi załącznik nr 1 do rozporządzenia.
  6. Wskazany w ogłoszeniu o konkursie termin składania ofert przez osoby przystępujące do konkursu, zwane dalej „kandydatami”, nie może być krótszy niż 21 dni od dnia ukazania się ogłoszenia.
  7. Kandydaci składają ofertę obejmującą dokumenty, o których mowa w załączniku nr 2 do rozporządzenia.

  § 3. Organ prowadzący szkołę lub placówkę wyznacza, spośród członków komisji konkursowej, zwanej dalej „komisją”, przewodniczącego komisji, który kieruje jej pracami.

  § 4. 1. Posiedzenie komisji odbywa się nie wcześniej niż po 14 dniach od upływu terminu składania ofert przez kandydatów, wskazanego w ogłoszeniu o konkursie.
  2. Przewodniczący komisji ustala termin i miejsce posiedzenia komisji, o czym powiadamia na piśmie członków komisji oraz kandydatów, nie później niż na 7 dni przed terminem posiedzenia.
  3. Prace komisji są prowadzone, jeżeli w posiedzeniu komisji bierze udział co najmniej 2/3 jej członków.

  § 5. 1. Komisja, na podstawie złożonej oferty, podejmuje uchwałę o dopuszczeniu lub odmowie dopuszczenia kandydata do postępowania konkursowego, wraz z podaniem przyczyn niedopuszczenia. Uchwała zapada zwykłą większością głosów w głosowaniu jawnym. W przypadku równej liczby głosów głos decydujący należy do przewodniczącego komisji.
  2. Komisja podejmuje uchwałę o odmowie dopuszczenia kandydata do postępowania konkursowego, jeżeli:
  1) oferta została złożona po terminie;
  2) oferta nie zawiera wszystkich dokumentów wskazanych w ogłoszeniu o konkursie;
  3) z oferty wynika, że kandydat nie spełnia wymagań wskazanych w ogłoszeniu o konkursie.
  3. Czynności komisji, o których mowa w ust. 1, odbywają się bez udziału kandydatów, ale na żądanie przewodniczącego komisji kandydat jest obowiązany okazać oryginały dokumentów, których kopie zawiera oferta. Po ich zakończeniu przewodniczący komisji informuje ustnie kandydatów o dopuszczeniu albo odmowie dopuszczenia do postępowania konkursowego.
  4. Kandydat, któremu odmówiono dopuszczenia do postępowania konkursowego, może, w terminie 3 dni od otrzymania ustnej informacji o odmowie dopuszczenia do postępowania konkursowego, wystąpić z pisemnym wnioskiem o podanie przyczyn odmowy. Przewodniczący komisji informuje kandydata na piśmie o przyczynach odmowy dopuszczenia do postępowania konkursowego w terminie 7 dni od dnia złożenia wniosku.

  itp…itd…

 6. matka pisze:

  Właśnie za co jeszcze można płacić w tej szkole?
  Może za lekcje religii w klasie 0?
  Może za lekcje angielskiego i rytmiki też w klasie 0?
  Może na potrzeby klasy po 5 zł miesięcznie?
  Może na Radę Rodziców?
  Może na korepetycje bo dzieci mają trudności z nauką angielskiego a rodzice nie są w stanie im pomóc, bo nie znają tego języka?
  Jak wiemy koszty miesięczne wydatków na dziecko są ogromne i 50 gr nie robi różnicy tylko że wstyd i nie wychowawczo dla uczniów którzy szanują cudzą i swoją własność. I stąd pytanie mojej córki ” mamo dlaczego ja mam płacić za papier skoro go nie niszczę?”
  I to pytanie nie ma nic wspólnego z polityką czy wyborami- ot takie pogawędki z dzieckiem na temat wychowania.

 7. pytanie pisze:

  Panie T.Sz. czy lekcja jaką pan dostał nt pisania tych pierduł (czytałęm w Gazecie Starachowickiej) na ten temat nie wystarczy panu by skończyć z opisywaniem wewnetrznych spraw, czy koniecznie musi pan o tym wszystkim donosić. Mam nadzieję, że coraz mniej normalnych zaglada na wachocknieinfo. Są sprawy o których nie ma potrzeby pisać, a pan upierdliwie nie pyta się dyrektora o wewnętrzne sprawy i opisuje pan sprzeczkę o głupie 50 groszy. Ja mam pytanie czy pana dzieci też nie ropuszczaja papieru.

 8. jacek pisze:

  O komuś nie pasuje że Pan redaktor dociekliwy , a może Pani lub Pan dyrektor boją się że będą za bardzo monitorowani i co skończy się wypas w szkole nie…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.