IMG_0643_1

Nad zalewem „uśmiechnij się” do kamery.

! Miał być w lipcu, ale udało się uruchomić go we wrześniu. Czujne oko kamery już patroluje okolice zalewu. Wszystko widać jak na dłoni. Jedna z kamer to cud techniki.

 Z odległości 1500 metrów rozpoznaje twarze i gesty. Z kilkuset rejestruje  takie detale jak rodzaj guzików na ubraniu. W odległości do 300 metrów widać już wszystko bez użycia zbliżeń.  Wandale i złoczyńcy miejcie się na baczności. Wasze wybryki będą widoczne. Tak wyraźnie, że sam się zdziwicie!

Trzy kamery od kilku dni widzą obszar wokół zalewu w Wąchocku. Kamera obrotowa sięga „wzrokiem” na ulicę Kolejową i Błonie. Umieszczono je na budynku gminnym. Technicznie są możliwości, by obraz z kamer był dostępny w internecie. Wiceburmistrz Sebastian Staniszewski osobiście pilnował realizacji nowej inwestycji. Monitoring okolicy zalewu to początek szerszej akcji lokalizowania kamer w Wąchocku.

Po realizacji zadania rewitalizacja centrum miasta pojawią się nowe kamery i centrum monitoringu. Obecnie zainstalowany sprzęt będzie można przenieść w inne miejsce. Zanim inwestycja powstanie w planach jest  objęcie monitoringiem rynku oraz przylegających ulic. Od kilku lat na słupach w rynku zamontowane są kamery. One funkcjonują, obraz jest rejestrowany, ale jego jakość nie jest najlepsza.

W nowej lokalizacji przy ulicy Kolejowej kamery są tak usytuowane, że widzą wzajemnie obszar bezpośrenio przed nimi. Próba zniszczenia, czy zakłócenia obrazu również będzie zarejestrowana. Najgroźniejsza dla wandali jest kamera obrotowa, której trajektoria ruchu jest losowa, ale doskonale uzupełnia ona obraz z kamer stacjonarnych.

Gdy pojawi się operator będzie mógł on dowolnie wybierać ujęcia i sterować kamerą. Zbliżenie jest tak doskonałe, że na obrazie ze szczegółami można obserwować drobne szczegóły garderoby obserwowanej osoby z odległości do 500 metrów. Powyżej tej odległości nie ma problemu z rozpoznaniem twarzy osób które znajdą się na linii obserwacji obiektywu. Obraz jest rejestrowany i praktycznie już teraz możliwe będzie ustalenie sprawców wandalizmu lub spożywania alkoholu w miejscu publicznym. Tłuczenie opróżnionych butelek i wyrzucanie ich na deptak lub do zalewu prawdopodobnie skończy się wraz z pierwszymi mandatami wystawionymi na podstawie zdjęć z monitoringu. Wygląda na to, że koszt instalacji monitoringu zwróci się szybko gdy tylko namierzony zostanie pierwszy wandal. Widok z kamer już jest rejestrowany. Koniec spożywania?/tsz/

 

Share via email+1Share on TwitterShare on Facebook

Skomentuj (Komentarzy: 6)

Informacje o wachock.info

Strona redagowana od września 2010.Liczba zamieszczonych artykułów 1250
Ten wpis został opublikowany w kategorii AKTUALNOŚCI i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
 • 1 urodziny
  Urodziny! „Kronika Wąchocka”, czyli wachock.info ma już rok życia…w internecie
 • IMG_0641_1
  Odwiedziliśmy Osadę Średniowieczną w gminie Bieliny

 • Echo wycieczki do sejmu! (sprostowanie po 21.09.2011)

 • Nowa szata graficzna portalu wachock.info
 • tvp1
  Kawa czy herbata w Wąchocku
 • IMG_0639_1
  Jesień! Staje się faktem po raz 2011.
 • piesek2
  Porzucony szczeniak szuka nowego domu.
 • safe_image
  Telewizyjny poranek z Wąchocka – link
 • wieża
  Hejnał Wąchocka już rozbrzmiewa
 • w.wieś1
  Nowy sezon i nowe emocje!

 • Obradowała Rada Miejska w Wąchocku
 • mlodziez_1
  Młodzież z Wąchocka będzie miała swoją Radę Miejską
 • obwodnica1
  Krok „półmilowy” do obwodnicy.
 • herb
  Wąchock to nie jest napis na „dropsach”
 • IMG_0673_1
  W szkole. Zrzutka na papier toaletowy po 50 gr.
 • szynobus2
  Sołtys z Parszowa zachęca do jazdy pociągami
 • z10165934S,Wybory-parlamentarne-2011
  Frekwencja w gminie Wąchock /aktualizacja 18.00 – 37.77%/

 • Frekwencja w gminie Wąchock: 42,76%. Tak głosowaliśmy.
 • bóbr
  Budują tamę bez zezwolenia.
 • IMG_0696_1
  Przystanek to nie słup na ogłoszenia.

6 odpowiedzi na „Nad zalewem „uśmiechnij się” do kamery.

 1. Gienek pisze:

  Nareszcie bardzo dobra wiadomość. Na pewno podniesie się poziom bezpieczeństwa na terenie zalewu i okolicy. Pomysł z umieszczeniem wizji w sieci bardzo fajny. Za obserwatorów mogą być także zwykli obywatele.
  Ale dodam jeszcze swój. Proponuję umieszczenie kamer w salach gdzie prowadzone są obrady radnych, na sesjach i komisjach. Bardzo chętnie przyjrzałbym się pracy naszych wybrańców. A i materiał do analizy bylby ciekawy, wiedziałbym kto broni naszych spraw a kto udaje radnego.
  Koszty niewielkie a jakże budujący efekt.

 2. Mateusz Kubicz pisze:

  Kamery tu, kamery w pracy, totalna inwigilacja, ale już chyba się przyzwyczailiśmy. Mam nadzieje że to dla bezpieczeństwa i nadużycia nie będą miały miejsca.

 3. Kudłaty pisze:

  Monitoring dobra rzecz, jeśli jest wykorzystywana tak jak powinna. Niestety nie zmienia to faktu, że przeciętny młody człowiek wychodząc z domu popołudniu, a tym bardziej podczas weekendu nie ma co ze sobą zrobić. Pozostaje piwko nad zalewem. Kamery niczego nie zmieniają, zmienią się tylko miejsca spotkań. Wąchock nic nie ma do zaoferowania aby jakoś wypełnić czas wolny…

 4. P..... pisze:

  No najlepiej niech nas wogole przymkną…już sie spokojnie piwa napić nie można miasto monitorowane:D po lasach bedziemy chodzić a na ulicy zero śladu życia :)

 5. ẁacus pisze:

  `Lòndyn tez ma duzo kamer a piwo pije sie na ulicy i co z tego

 6. BombeL pisze:

  Wypić to jest gdzie a kamery można Bardzo łatwo i szybko usunąć , lecz to nie jest kłopot skoro w nocy to nie widzą a kto w dzień chce pić na słońcu nad zalewem ? … pomysł dobry z kamerami lecz niech zrobią coś dla młodzieży bo ileż można pić ? A z GOKU to wyganiają , na Hali w ping-ponga nawet się nie pogra bo nie ma gdzie a co mówić o halówce ^^ „Pozdro rado wąchocka za głupie pomysły i się nie dziwcie potem ile Samela pożyje „

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.