obwodnica1

Kampania wyborcza z obwodnicą w tle?

Gdy powstawał tekst o wystąpieniu Marzeny Okły- Drewnowicz na sesji Rady Miejskiej w Wąchocku, portal wachock.info nie miał pojęcia, że w piątek kilkadziesiąt minut przed sesją miało miejsce wydarzenie medialne. Odbyła się w Wąchocku konferencja prasowa pod szyldem Platformy Obywatelskiej w sprawie obwodnicy Wąchocka.  Kronika Wąchocka, jako nieliczące dla władzy i pani poseł medium ( nad czym nie ubolewamy) nie zostało o konferencji poinformowane, nie mówiąc już o zaproszeniu na konferencję. O konferencji wspominają serwisy Echa Dnia i TVP. Telewizja kielecka nadała informację o budowie obwodnicy Wąchocka w głównym wydaniu Informacji. Na zdjęciach z materiału widzimy w telewizji różne  twarze. Czyżby strach, że padłyby kłopotliwe pytania. Kronika zadaje tylko jedno zasadnicze. W jaki sposób zagwarantowane na obwodnicę pieniądze zostały przeniesione na inne inwestycje.   Oto link do materiału http://www.tvp.pl/kielce/informacyjne/informacje/wideo/26082011-godz-1830/5166208 .

Już w pierwszych minutach newsa TVP Kielce można zauważyć, że bohaterowie konferencji nie mają nic nowego do powiedzenia, a raczej mają do powiedzenia to, że z tego co mówili w marcu na konferencji w Ratajach już nic nie jest aktualne.

Pani poseł M. Okła Drewnowicz wzywa posłów PiS, by podjęli działania, a nie wykorzystywali sprawy obwodnicy do kampanii wyborczej.

Gdy obserwuje się działania posłanki Okły – Drewnowicz pozostaje wrażenie, że kampania wyborcza rozgrywa się właśnie teraz w jej wydaniu. Żadnych konkretów. W niedzielnym wydaniu internetowym Echa Dnia czytamy, że posłanka Okła – Drewnowicz obiecuje obwodnicę do końca 2015 roku. Tego akurat pani poseł nie musi obiecywać, gdyż albo nie wie, albo nie chce wiedzieć, że w 2010 roku wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazywały, że budowa rozpocznie się jesienią 2010 roku. Kto i dlaczego zabrał pieniądze przeznaczone na obwodnicę wie tylko rząd PO. Tego, że obwodnica powstanie do 2015 roku poseł Drewnowicz nie musi obiecywać, gdyż i bez jej obietnic inwestycja powinna być zrealizowana. Do tej pory zainwestowano pieniądze w opłacenie projektów i ekspertyz. Wojewoda wydała już zezwolenie na budowę.

W najnowszych informacjach próbuje się zrzucić winę na mieszkańca Wąchocka, którego odwołanie od decyzji wojewody ma rzutować na całość inwestycji. Na tę manipulację łapią się dziennikarze mediów. Wspomniane odwołanie w żaden sposób nie wpływa na rozpoczęcie budowy. Nie po to uchwalono specustawę, by protesty były przyczyną opóźniania inwestycji. Wygląda na to, że szuka się kozła ofiarnego. TVP Kielce poinformowało, że to odowłanie mieszkanki wąchocka opóźnia rozpoczęcie budowy. Szkoda że nie podano dokładnego adresu, wówczas publiczny lincz wydaje się tylko formalnością. Na szczęście burmistrz  wskazuje, że odwoływac się jest prawem każdego obywatela.

Była to kolejna konferencja prasowa, na której nie ma pytań dziennikarzy. Odnotowane są tylko wypowiedzi.  Echo Dnia dodało od siebie, że w sprawie obwodnicy u premiera Donalda Tuska interweniowali parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości. Wśród nich jest poseł Krzysztof Lipiec  ze Starachowic.

Interesujące że poseł M. Okła Drewnowicz na konferencji mówiła o kłopotach finansowych na autostradzie A2, natomiast kilkadziesiąt minut później, podczas wystąpienia na sesji Rady Miejskiej w Wąchocku o czekaniu na rozliczenie S8.  Nadal niewyjaśnione jest pytanie dlaczego pieniądze (130 milionów zł) zagwarantowane na budowę GP 42 jeszcze pod koniec ub. roku, nagle znikły. Obietnica ukończenia budowy do końca 2015 roku nie jest żadnym sukcesem ani poseł Marzeny Okły Drewnowicz, ani wtórującemu w jej w wypowiedziach burmistrza Wąchocka. Przypomnijmy, że 21 marca br, podczas konferencji prasowej ten sam skład uczestników konferencji mówił, że prace ruszą pod koniec 2011 roku. Budowa 12 kilometrowego odcinka dwujezdniowej drogi to przeciętnie 24 miesiące prac. Tyle mniej więcej zajęła budowa budowa S7 na odcinku Skarżysko – Kielce. Podawany termin 2015 rok w kontekście sukcesu świadczy o braku orientowania się w inwestycjach drogowych.

 Przypomnijmy, że rozliczenie wszystkich projektów z programu Rozwój Polski Wschodniej musi być rozliczona do 2015 roku. Rozliczona, ale nie oznacza to, że nie trzeba realizowac projektu wcześniej.  Od conajmniej 2009 roku słyszymy tylko zapewnienia, że budowa już startuje, gdyż formalności są spełnione.  W projektowanie obwodnicy Wąchocka włożono dotychczas olbrzymie środki finansowe, zabezpieczone są pieniądze na odszkodowania. Gdyby nie majstrowanie przy wkładzie własnym, na linii planowanej obwodnicy już widzielibyśmy początek prac budowlanych.  Poseł Okła Drewnowicz obiecuje zatem to czego obawialiśmy się najbardziej, czyli ropoczęcia budowy po 2013 roku. Może pani poseł nie wie, że od 5 conajmniej lat nie remontuje się w Wąchocku obecnego szlaku drogi krajowej 42. Odpowiedź jest zawsze taka sama. Po co, skor wybudujemy Wąchockowi obwodnicę. Obwodnica będzie w 2015 roku, a przez kolejne 5 lat słyszeć będziemy turkot ciężarówek po wybojach ulicy Kieleckiej, Starchowickiej i Wygody.

 Jak to łatwo obiecywać coś co i tak stać się musi. W myśl pamiętnego skeczu Laskowika i Rudiego  Schuberta. Nie jedno koło się zepsuło u traktora, ale trzy są dobre. Przecież obwodnica będzie. Co za różnica w 2013 roku czy w 2015? Jak władza mówi że będzie to będzie /tsz/

Share via email+1Share on TwitterShare on Facebook

Skomentuj (Komentarzy: 7)

Informacje o wachock.info

Strona redagowana od września 2010.Liczba zamieszczonych artykułów 1250
Ten wpis został opublikowany w kategorii AKTUALNOŚCI, Co piszą inni?, Komentarze "Kroniki..." i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
 • wypadek s-wice3
  Poważny wypadek w Starachowicach. Ranna kobieta i małe dziecko!
 • zdjęcia z canona do kwietnia 2011 3677
  Uczta dla melomanów w kościele Opactwa Cystersów
 • IMG_0174
  Muzyka w Opactwie Cystersów wydarzeniem roku. (zdjęcia)
 • IMG_0201
  Wąchock na Św.Rocha. Największy odpust w regionie.(zdjęcia)
 • DK42
  Na facebooku można poprzeć obwodnicę. Raport wachock.info

 • Upomnienie dla burmistrza! Naruszył dyscyplinę finansów publicznych.
 • IMG_0235
  Ulica Górna. Nikt tam nie zagląda? Pokazujemy zdjęcia!

 • Nazwijmy deptak nad zalewem.

 • Sesja Rady Miejskiej w opactwie

 • Posłanka PO na sesji RM w Wąchocku mówiła o obwodnicy

 • Prezydent Starachowic zatrzymany przez CBA

 • Nieoznakowana budowa – list Czytelnika

 • Druga odsłona sesji Rady Miejskiej
 • rynek2
  Uparli się na trawnik. Parkingu nie będzie
 • promenada nowa
  Nowy odcinek promenady w budowie
 • biblioteka
  Koniec wakacji w bibliotece
 • IMG_0247
  W Jemielnicy odbyło się 6. Forum Szlaku Cysterskiego
 • IMG_0367
  Podpalili ścianę ze styropianu

 • Można wyrzucić kanapy, krzesła i stoły
 • trawnik
  Jednak trawnik czyli wkrótce klepisko?

7 odpowiedzi na „Kampania wyborcza z obwodnicą w tle?

 1. Gość pisze:

  Bo to była konferencja ściśle tajna !
  Naprawdę nie wiedziałeś, czy nie chciałeś wiedzieć ? Kronikarzu !

  Chciałem wiedzieć, ale widocznie się obawiano, że mogę zadać trudne pytania.

 2. wygoda pisze:

  Nareszcie ktoś pisze prawdę.Będę śledził obrady dzisiejszej sesji.Ciekawe co powie na to wszystko p.Burmistrz.Proponuję blokadę rynku w Wąchocku dla poparcia obwodnicy .A Ta piekna posłanka niech idzie do salonu piękności a nie na sesję w wąchocku.Radni obudźcie się.
  PO-to jesteście wybrani.

 3. niegrumbek pisze:

  Nie rozumiem po co się tak spieszyć do tej obwodnicy. Przecież wtedy już „pies z kulawą nogą” nie zajrzy do tego miasteczka. Przyjrzyjcie się co się stało w Suchedniowie jak sklepy, bary i stacje benzynowe teraz sobie radzą.
  Ok spokój mieszkańców w rynku i okolicy ważna rzecz, bezpieczeństwo jak najbardziej ale obawiam się, że niewielu będzie się chciało zjeżdżać z głównej trasy aby zobaczyć Wąchock, Opactwo itd.

 4. wygoda pisze:

  Jak ktoś będzie chciał to zjedzie do Wąchocka.A Ty postaw się w miejscu tych z ulicy Starachowickiej . kieleckiej , Wielkiej Wsi czy Parszowa. Po prostu tragedia nie da się spać i żyć przy tej drodze.Niech to piękne PO już odejdzie , wraz z tymi obiecankami i cacankami.

 5. Gość pisze:

  Totalny brak szacunku dla przedstawiciela społeczeństwa Wąchocka, radnego, byłego przewodniczącego dzielnicy . Ciekawe kto był na tym tajnym spotkaniu? To by wiele rzeczy tłumaczyło.

 6. Andrzej pisze:

  W internecie można też znaleźć inne relacje z tej konferencji, co świadczy o tym, że nie była tajna, bo inni też mogli na nią trafić.

  Relacja pierwsza:

  http://www.radio.kielce.pl/page,,Politycy-PO-tlumacza-opoznienia-w-budowie-obwodnicy-Wachocka,580f565a6cf11263fe2d8b96d5bdd28d.html

  Relacja druga:

  http://www.radio.kielce.pl/page,,Czlonek-PiS-wspiera-PO,54c314eb32fafdda34e70719a7c65d57.html

  Od wachock.info: Kronika Wąchocka nie napisała, że konferencja była tajna, lecz że nie została zaproszona. Dopiero po ukazaniu się powyższego artykułu skontaktował się z redakcją rzecznik prasowy PO (chyba to był rzecznik) i zadeklarował, że o kolejnych spotkaniach z dziennikarzami wachock.info będzie powiadamiane. Nie zgodzę się, że każdy mógł być na konferencji, gdyż informacja o niej dotarła do wybranych przedstawicieli mediów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.