IMG_9581

Sprzeczne wypowiedzi burmistrza w sprawie bezpańskich psów.

Urząd Miasta w Wąchocku płaci prywatnym osobom za opiekę nad przygarniętymi psami – taką informację znaleźliśmy w weekendowym wydaniu Echa Starachowic. Dodatek Echa Dnia opisuje spotkanie jakie w sprawie utworzenia schroniska dla bezdomnych zwierząt zostało zorganizowane w Starostwie Powiatowym w Starachowicach.

Burmistrz Jarosław Samela powiedział na spotkaniu, że miastu i gminie Wąchock podobnie jak innym gminom potrzebne jest przytulisko, gdzie w humanitarny sposób można byłoby dokonywać sterylizacji. W dalszej części materiału prasowego czytamy że gmina płaci prywatnym osobom za przetrzymywanie bezpańskich psów.

Jest to o tyle dziwna sprawa, że dokładnie 3 tygodnie temu interweniując w sprawie  prywatnych schronisk padło pytanie do burmistrza o możliwość pomocy dla mieszkańców Wąchocka którzy opiekują się przygarniętymi zwierzętami. Burmistrz  odpowiedział, że nie ma i już nie będzie takich działań ze strony urzędu. Podjęte kroki do rozwiązania problemu bezdomności zwierząt to akcja sterylizacji którą gmina prowadzi wraz ze szwajcarską fundacją.

Skąd zatem deklaracje o pomocy dla prywatnych schronisk w Wąchocku o których czytamy w prasie?

 Agnieszka Gawlik – mieszkanka ulicy Krętej, która opiekuje się porzuconymi psami nie kryje oburzenia. W przesłanym do redakcji Kroniki liście stwierdza, że burmistrz wprowadza opinię publiczną w błąd.

Pani Agnieszka podobnie jak pani Barbara z ul. Kościelnej oraz pani Nadja z ul. Nadrzecznej opiekują się przybłędami.  Takim osobom trzeba pomagać, mimo iż sąsiedztwo z takim schroniskiem jest uciążliwe. Kobiety wykonują faktycznie robotę za Urząd, gdyż ile przygarniętych psów posiadają te osoby, to o tyle mniej wałęsa się po ulicach Wąchocka. Jakakolwiek pomoc byłaby tańsza od  ustawowego obowiązku gminy w sprawie bezdomności zwierząt. 

– Od jakiegoś czasu do moich drzwi lub drzwi Nadji Lorenzen – czytamy w liście – coraz częściej pukają ludzie, którzy wręcz żądają, aby zabrać od nich niechciane bądź porzucone zwierzęta. Ich argument jest taki, iż w gminie powiedzieli,  że my mamy prywatne schroniska dla zwierząt i że dostajemy na te zwierzaki pieniądze – pisze pani Agnieszka – Dzis po lekturze gazety okazuje się ze takich informacji udziela sam nasz pan burmistrz! Jedna pani wręcz zacytowała mi artykuł z Echa Dnia, kiedy nie mogłam przyjąć od niej  psa. Miała pretensje, że skoro  pan burmistrz  daje pieniądze i płaci za zabiegi weterynarzom to mam obowiązek opiekowania się psami.
  
– Od urzędników w Wąchocku dostałam przed jesiennymi wyborami jakieś 10 lub 20 kilo kaszy i dwie karmy z „Biedronki” i na tym koniec!  Przez mój dom przewinęło się około 100 zwierząt którym znalazłam z pomocą przyjaciół domy i nie przypominam sobie, by nasz pan burmistrz miał z tym coś wspólnego.
 Razem z Nadją żywimy psiaki za własne pieniądze. Za własne pieniądze robimy ogłoszenia i dowozimy psy do nowych domów.  Ciekawa jestem ile to nasz pan burmistrz nam dołożył bo ja posiadam chociaż umowy adopcyjne i wiem gdzie jest każdy psiak, który od nas wyjechał.
To samo z weterynarzami. Gminę sterylizacja czy leczenie badź szczepienie bezdomniaków nie kosztuje nic, bo za wszystko płaci szwajcarska fundacja z którą panie Lorenzen  nawiązały współpracę. Ta sama fundacja płaci też za kastrację psów i kotów z gminy Wąchock. Pytam  zatem naszego pana burmistrza ile go to kosztuje? Z tego co mi wiadomo nic!
-W Starachowicach płacą za hotelowanie jednego psa 25 zł dziennie, a za znalezienie nowego domu i adopcję 900 zł. Ten luksus nasza gmina ma za darmo, bo ma w mieście takie „wariatki” jak ja, Nadja czy jeszcze parę innych osób. Gmina dzięki nam oszczędza.
 Nie chodzi mi tu o pieniądze dla mnie. Kocham zwierzaki i będę im pomagać, ale wkurza mnie to że ktoś publicznie twierdzi, że utrzymuje bezdomne zwierzęta, a zielonego pojęcia nawet nie ma ile ich jest.   W naszym wydziale ochrony środowiska nie ma nawet jednej osoby, której chciałoby się wprowadzić numery chip-ów  do bazy danych.
 
 Nie pozwolę żeby ktoś rzucał oszczerstwa że za opiekę nad zwierzętami bierzemy  jakies pieniadze!!! – kończy pani Agnieszka i prosi o opublikowanie listu w Kronice.  
Share via email+1Share on TwitterShare on Facebook

Skomentuj (Komentarzy: 2)

Informacje o wachock.info

Strona redagowana od września 2010.Liczba zamieszczonych artykułów 1250
Ten wpis został opublikowany w kategorii Co piszą inni?. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
 • wiadomości
  Kurczegomać

 • Niebezpiecznie nad zalewem. Pobito 14 letnią dziewczynę.
 • IMG_9631
  Dziś RMF w Wąchocku. W piątek na antenie
 • rmf24_pl
  Pomóżmy promocji Wąchocka. Na stronie RMF głosujemy na Wąchock

 • „Śluby rycerskie” w TVP. Zdjęcia do filmu powstawały w Wąchocku.

 • W MGOK coś się dzieje, ale mało kto o tym wie.
 • stłuczka
  Stłuczka na weselu i policyjny pościg/aktualizacja 24.07
 • kura
  Kura przyszła na zakupy. Chciała kupić jajka?
 • 100_1189
  Poświęcenie nowego krzyża
 • IMG_9634
  150 letni dom z ulicy Starachowickiej trafi do muzeum.
 • IMG_9652
  Bałagan! Czy ktoś nad tym jeszcze panuje?
 • WIDOK1_maly
  Gmina Wąchock ogłosiła przetarg na rewitalizację! Będzie realizowany „jedyny słuszny” projekt?
 • IMG_9668
  Test dla „toyoty” – będzie na Wielkowiejskiej
 • IMG_9674
  Biedronka w Wąchocku?

 • Andrzej Lepper nie żyje – wspomnienie osobiste.
 • IMG_9788
  Opat Eugeniusz obchodził jubileusz w rodzinnych Ołpinach. (dużo zdjęć)
 • zdjęcia z canona do kwietnia 2011 2589
  Wrócili 60 lat temu…
 • zdjęcia z canona do kwietnia 2011 421
  Stuknęła pięćdziesiątka! Urodziny Pana Burmistrza
 • zdjęcia z canona do kwietnia 2011 2946
  Ściana prezbiterium taka jak 800 lat temu.
 • IMG_0092
  Zakończyła się uroczystość konsekracji ołtarza – fotoreportaż

2 odpowiedzi na „Sprzeczne wypowiedzi burmistrza w sprawie bezpańskich psów.

 1. Emilia pisze:

  dobrze dowalic sameli!!!!!!!! (****)

 2. mieszkaniec pisze:

  Znam w Wąchocku co najmniej 2 osoby, które z ogromnym poświęceniem zajmują się bezdomnymi psami, ale robią to za własne pieniądze. Ale z Samelą już tak jest…zwykle nie wie co mówi…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.