cierniewski2

Kto was tak odgrodził? – koncerty „Damy Radę” i Andrzeja Cierniewskiego zakończyły Dni Wąchocka.

22. , !4. i 17. zjazd Sołtysów Ziemi Kieleckiej i 5. Turniej Kabaretów „O koło Sołtysa” przeszły do historii. Podczas minionego weekendu Wąchock gościł kilkuset sołtysów, kilka kabaretów i wielu artystów.

Zaczęło się w piątek na sali widowiskowej MGOK. Na widowni kilkaset osób bawiło się występami zespołów kabaretowych w VI edycji turnieju o Koło Sołtysa. Tym razem za pierwsze trzy miejsca rozdano statuetki z kołem – brązową, srebrną i złotą.

W sobotę odbył się zjazd sołtysów i obrady Stowarzyszenia Sołtysów Ziemi Kieleckiej. Wykorzystano halę sportową Gimnazjum Publicznego i całe szczęście, bo takiego zjazdu jeszcze nie było. W obradach wzięło udział niemal 300 osób.

Także w sobotę rozpoczął się 14. Turniej Sołtysów. Wystartowało 63 zawodników, którzy zmagali się w kilkunastu zabawnych konkurencjach. Wartym odnotowania jest fakt, że po raz pierwszy od kilku lat wystartował reprezentant gminy Wąchock. Włodzimierz Derlatka  sołtys Węglowa zajął 12 miejsce premiowane nagrodą.

W sobotę i niedzielę sporo działo się na scenie plenerowej. W sobotni wieczór w kilkuaktowym występie bawił widownię zespół Liverpool. Tuż po zakokończeniu koncertu około 300- 400 osobowa widownia była świadkiem jednego z ładniejszych w ostatnim czasie pokazu sztucznych ogni.

W niedzielę ponownie zmagali się sołtysi. Finał był szczęśliwy dla sołtysa ze wsi Rybitwy w powiecie staszowskim ( piszemy o tym w osobnej relacji). Po południu prezentowały się zespoły regionalne i coverowe, ale na deser już późnym wieczorem była uczta dla spragnionej dobrej zabawy widowni. Z dobrym koncertem zaprezentował się „Damy Radę”. Szef zespołu Marek Samsonowski nie miał wiele czasu na występ i chciał „sprzedać” różnorodność repertuału. Było wokalnie i instrumentalnie szczególnie podczas występu zdolnej skrzypaczki Oli Samsonowskiej, której wykonanie „Skrzypka na dachu” mogłoby zawstydzić inne wielokrotnie odtwarzane  aranżacje.

Na zakończenie pojawiła się zapowiadana gwiazda wieczoru . Artyście wyraźnie zależało na rozruszaniu publiczności. Nie było to łatwe ze względu na niefortunne ustawienie sceny w stosunku do widowni. Nie wiedzieć czemu linia prosta od widowni (ławek)do sceny i oś sceny krzyżowały się. Ci którzy chcieli stać na wprost w rezultacie wylądowali za ogrodzeniem.

 Zdziwiło to w pewnym momencie Cierniewskiego, który zapytał wprost. Ludzie kto was tak odgrodził? Chodźcie bliżej. – Dzień wcześniej o ściągnięcie widzów pod scenę bezskutecznie zabiegał konferansjer prowadzący koncert Liverpoolu. Na szczęście  Andrzejowi Cierniewskiemu udało się złapać kontakt z publicznością, która rozgrzała się koncertem, ale było już za późno, gdyż artysta właśnie śpiewał ostatnie kawałki.

Czegoś jednak w Wąchocku brakuje. Widzowie czy to się wstydzą, czy może krępują, albo organizatorzy nie mogą trafić z wykonawcą, który nawet dla niewielkiej widowni stworzy dobrą atmosferę.

Szkoda , że od lat najbardziej rozbawionymi są dwie, trzy pary (najczęściej tych samych nietrzeźwych) którzy zajmując miejsce pod sceną po prostu odstraszają innych do zabawy. Może dlatego brawa dla organizatorów nie były pod koniec imprezy zbyt rzęsiste. Trzeba przyznać, ze niesprawiedliwie, gdyż wiele osób począwszy od ludzi magistratu na domu kultury skończywszy wykonali kawał dobrej roboty, Szkoda jedynie, że nadal nie wyciągane są wnioski z błędów popełnianych w poprzednich latach. Takich imprez w Wąchocku nie da się jedynie odfajkować w kalendarzu,a  to trzeba sobie raz na zawsze zakodować biorąc pod uwagę fakt ile osób pozostało w te pogodnie dni w domach? Nie było też newsa w Teleekspresie. Ten akurat miał jubileusz 25 lecia istnienia na antenie więc mówili tylko o sobie, a szkoda bo przez te 25 lat conajmniej 13 razy była wzmianka o Turnieju w Wąchocku.

Share via email+1Share on TwitterShare on Facebook

Skomentuj (Komentarzy: 8)

Informacje o wachock.info

Strona redagowana od września 2010.Liczba zamieszczonych artykułów 1250
Ten wpis został opublikowany w kategorii AKTUALNOŚCI i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
 • zdjęcia z canona do kwietnia 2011 1181
  Wąchock bez sołtysa – honorowego, czyli wesele bez Pana Młodego!
 • IMG_9540
  Krzyż odbudowany
 • IMG_9531
  Potrzebna linia na przejeździe!
 • IMG_9534
  Pomysłowy Dobromir, zaczarowany ołówek i tajemniczy don Pedro.
 • 100_1103
  Dziesiąta absolutoryjna – informacja prosto z sesji
 • IMG_9541
  Kawiarnia „U Cystersów” już czynna
 • 100_1109
  XIV Turniej Sołtysów w Wąchocku – relacja na żywo
 • 100_1144
  Turniej Sołtysów na żywo

 • Turniej Sołtysów w Wąchocku – fotoreportaż
 • 100_1170
  Jacek Mazur z gminy Połaniec wygrał Turniej Sołtysów w Wąchocku.

 • Latem mniej informacji…
 • IMG_9567
  Dwie burze i dużo wody
 • ostrzegwcze-a-27
  Ulica zalana, ostrzeżenia brak.
 • IMG_9579
  Prokreacja
 • wiadomości
  Kurczegomać

 • Niebezpiecznie nad zalewem. Pobito 14 letnią dziewczynę.
 • IMG_9631
  Dziś RMF w Wąchocku. W piątek na antenie
 • rmf24_pl
  Pomóżmy promocji Wąchocka. Na stronie RMF głosujemy na Wąchock

 • „Śluby rycerskie” w TVP. Zdjęcia do filmu powstawały w Wąchocku.

 • W MGOK coś się dzieje, ale mało kto o tym wie.

8 odpowiedzi na „Kto was tak odgrodził? – koncerty „Damy Radę” i Andrzeja Cierniewskiego zakończyły Dni Wąchocka.

 1. mac pisze:

  Gdyby zrobić to wszystko w Św. Rocha i połączyć z ruchomym Św. Zofii plus pierwszy maja i dzień kobiet z dniem nauczyciela i dniem dziecka i lub sportu moża by wysłać parę osób na urlop np. bezpłatny. Kolejne oszczędności. A
  ile wolnych weekendów? To pomysł pod którym nawet Willy Wonka by się podpisał, gdyby czytał kronikę. Ale przecież nie czyta.

 2. Smuga pisze:

  Trzeba powiedziec sobie szczerze ten zjazd był bardzo slabo medialny. Sami uczestnicy byli zawiedzeni brakiem zainteresowania tv czy radia.
  Sukcesem było ściągnięcie SPEEDBAR najlepszy od wieków wydarzenie.
  No a reszta występów byla wg slaba jakościowo. Chyba trzeba wydac trochę wiecej kasy i zaprosić lepszych…
  Organzacja sama w sobie dała radę przy takiej ilosci uczestników nie dali ciała to jest sukces
  Szkoda tylko tego ze nie bylo honorowego soltysa …

  Ogolnie mimo kilku niedociagniec impreza super.
  Podziękowania dla UMiG w wachocku. Obslugi pomocniczej , interwencji, stażystów

 3. K pisze:

  Jak to 22 Dni Wąchocka? Przecież od paru lat nie ma już Dni Wąchocka, które to zastąpił Turniej Sołtysów. Nawet na stronie wachock.pl nie ma informacji, że razem z Turniejem odbywają się Dni Wąchocka.

 4. pors 22 pisze:

  Co Pan Kronika wymyśliłeś. Jakie znowu 22 dni wąchocka?

 5. krakus pisze:

  Nie czepiaj sie. ja sam słyszałem jak mówił Susfał, że dobiegły końca 22 dni wąchocka. też byłem skołowany?

 6. grumb z krwi i kości pisze:

  Pan śpiewak mógł sobie odpuścić kilka chamowatych tekstów DO publiki. Za ile to się takich tu zaprasza? najbardziej uradowany był pan dyrektor, chyba dlatego że śpiewak zwracał sie do niego ze sceny per panie dyrektorze. gośc był zdegustowany wąchockiem to było widać.

 7. Smuga pisze:

  nie w tym temacie , ale ciekawa wiadomość.
  otóż w godzinach popołudniowych na Osiedlu Północ a dokładniej w pobliżu zamieszkania pana przewodniczącego RM doszło do awarii/uszkodzenie wodociągów. nie było to nic nadzwyczajnego , gdyby panowie spod numeru 994 wzięli się od razu do roboty. a tu uprzejmie nas poinformowano że naprawy będą rozpoczęte dopiero jutro bo sprzęt jest gdzie indziej. a cała akcja w dniu dzisiejszym ograniczy się do odcięcia wody na uszkodzonej nitce.

  Panowie mam pytanie czy wy kurna potraficie się tylko szybko zorganizować jak trzeba podnieść ceny wody do niebotycznych cen , i wysłać inkasentów. zaś naprawy was przerastają.

 8. Smuga pisze:

  Biuro Prognoz Hydrologicznych w Krakowie
  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej Państwowy Instytut Badawczy Oddział w Krakowie

  informuje o niebezpiecznym zjawisku

  w okresie
  od godz. 8.00 dnia 06.07.2011r.
  do godz. 8.00 dnia 07.07.2011r.

  w związku z prognozowanymi opadami, miejscami o charakterze burzowym na wszystkich dopływach Wisły na obszarze województwa świętokrzyskiego spodziewany jest wzrost stanu wody, a lokalnie mogą zostać przekroczone stany ostrzegawcze.
  Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska – 70%

  więcej na stronach Instytut Metrologii i Gospodarki Wodnej, Pogodynka , oraz na portalu http://www.wachock.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.