IMG_9534

Pomysłowy Dobromir, zaczarowany ołówek i tajemniczy don Pedro.

Od kilkunastu godzin wzrok spacerujących ulicą Kościelną przykuwa banner zamieszczony na budynku Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury. Informuje on o Turnieju Sołtysów. Co mają do tego postaci z filmów rysunkowych, przeczytajcie sami…

Jak informowaliśmy w Kronice najbliższy organizowany w naszym mieście odbędzie się bez udziału Stanisława Rożmieja, czyli Honorowego Sołtysa Wąchocka. Powód jest banalny. w kwietniu złożył na ręce prezesa TPW rezygnację z honorowej funkcji wyrażając tym rozczarowanie  pomysłami osób odpowiedzialnych za promocję Wąchocka. Szalę goryczy przelał dowcip opowiedziany przez burmistrza w TVP (Teleekspres -emisja 11 marca br)  – Wysłaliśmy sołtysa na kurs tańca, by tańczył jak mu gmina zagra.

Dyrektor MGOK w Wąchocku zapytał S. Rożmieja, czy do marketingu imprezy może wykorzystać wizerunek Rożmieja. Ten nie zgodził się na to. Wcześniej nie doszło do oczekiwanego przez wielu spotkania z burmistrzem Jarosławem Samelą, który mógłby przełamać impas przed sztandarową imprezą Wąchocka.

Co zrobił „pomysłowy Dobromir”? Gotowy od kilku lat banner, na którym zmieniano jedynie daty i numerację kolejnych Turniejów postanowił przy pomocy „zaczarowanego ołówka” nieco poprawić. Twarz S. Rożmieja na zdjęciu poddana została zabiegom kosmetycznym. Wyprostowano nieco wąsy, przyciemniono twarz, lico ozdobiono nowymi brwiami , a baki przyczerniono i tak powstał nowy sołtys z twarzą tajemniczego „don Pedro” o hiszpańskiej twarzy torreadora w stroju  chłopa dosiadającego… kucyka.

Zapomniał pomysłowy Dobromir, że poniżej twarzy pozostała reszta wizerunku postaci wykreowanej jako produkt marketingowy przez Stanisława Rożmieja. Otóż Don Pedro ubrany jest w strój chłopa świętokrzyskiego stylizowanego na XIX wiek, który powstał w pracowni ubioru po konsultacjach z Rożmiejem. To on z własnej inicjatywy zlecił i sfinansował zaprojektowanie i uszycie kostiumu. Było to jego i projektantki dziełem. Nie udało się nam ustalić, czy zapytano  panią Katarzynę, autorkę fotografii  „Sołtys na kucyku” o zgodę na ingerencję w treść zdjęcia?

Tymczasem do celów marketingowych organizator, bez uzgodnień z pomysłodawcami wizerunku sołtysa bezceremonialnie wykorzystał te elementy do promocji Turnieju w 2011 r. zapominając że wymyślonymi wcześniej atrybutami sołtysa Wąchocka były jedynie koło i pieczęć. Reszta wykreowanego wizerunku to autorski pomysł Rożmieja na promocję sołtysa i Wąchocka.

 Poprzedni honorowy sołtys i jego poprzednicy nie przebierali się przecież w żadne kostiumy.

Teraz wyszło to co wyszło (przynajmniej na bannerze), a efekt można podziwiać na frontonie placówki kulturalnej. Widzisz i nie grzmisz. /tsz/

zdjęcia T.Sz/ rysunki ze stron www: Alfred Ledwig, Leszek Gałysz , Rafał Sikora, Adam Słodowy, studio Se-ma-for

Share via email+1Share on TwitterShare on Facebook

Skomentuj (Komentarzy: 7)

Informacje o wachock.info

Strona redagowana od września 2010.Liczba zamieszczonych artykułów 1250
Ten wpis został opublikowany w kategorii AKTUALNOŚCI, Komentarze "Kroniki..." i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
 • IMG_8744
  Konkurs na dyrektora MGOK odbył się na początku czerwca. Oficjalnie cisza.
 • IMG_9151
  Jarosław Samela prezesem OSP w Wąchocku
 • IMG_9360
  Deklaracje dla naiwnych!? Wstyd.
 • IMG_9452
  Imię szkoły ma 20 lat
 • IMG_9454
  Fotoreportaż z 20 rocznicy nadania imienia dla Szkoły Podstawowej w Wielkiej Wsi
 • IMG_9510
  O jednego kawalera mniej w Radzie Miejskiej!
 • IMG_9155
  Majowe gradobicie na czołówce Tygodnika Starachowickiego.
 • zdjęcia z canona do kwietnia 2011 1181
  Wąchock bez sołtysa – honorowego, czyli wesele bez Pana Młodego!
 • IMG_9540
  Krzyż odbudowany
 • IMG_9531
  Potrzebna linia na przejeździe!
 • 100_1103
  Dziesiąta absolutoryjna – informacja prosto z sesji
 • IMG_9541
  Kawiarnia „U Cystersów” już czynna
 • 100_1109
  XIV Turniej Sołtysów w Wąchocku – relacja na żywo
 • 100_1144
  Turniej Sołtysów na żywo

 • Turniej Sołtysów w Wąchocku – fotoreportaż
 • 100_1170
  Jacek Mazur z gminy Połaniec wygrał Turniej Sołtysów w Wąchocku.
 • cierniewski2
  Kto was tak odgrodził? – koncerty „Damy Radę” i Andrzeja Cierniewskiego zakończyły Dni Wąchocka.

 • Latem mniej informacji…
 • IMG_9567
  Dwie burze i dużo wody
 • ostrzegwcze-a-27
  Ulica zalana, ostrzeżenia brak.

7 odpowiedzi na „Pomysłowy Dobromir, zaczarowany ołówek i tajemniczy don Pedro.

 1. Mateusz Kubicz pisze:

  HaHaHa takie rzeczy tyko w wąchocku, nie mogę krytykować żadnej ze stron, mają prawo do swoich powodów i racji, niemniej wspominając przeszłość, której jako mieszkaniec (nie mogący poznać pamiętliwego sołtysa,który rozsławił miejscowość), niekiedy z emocjonalnym pozytywnym efektem traktowany w niejednej instytucji i gronie nowych znajomych bardzo sympatycznie. Stwierdzam że, szkoda że takie sytuacje mają miejsce.Może bądzmy gminą z wójtem i sołtysem zajmijmy się przemysłem i rolnictwem ,to żaden sarkazm a realia. Szanujmy siebie. Tylko czy warto tracić coś co trudno uzyskać???

 2. mac pisze:

  Mateusz twoje hahaha na wstępie wskazuje, ze znajdujesz coś śmiesznego w zaistniałej sytuacji. Dla mnie to jest żałosne. Pytanie do czytelników. Czy można nazwać włodarza który doprowadza czynem lub zaniechaniem do takiej sytuacji głupkiem?

 3. Willy Wonka pisze:

  do mac: nie wiem jak dla ciebie ale dla mnie to zalosne jest podejscie tego ‚pozal sie Boze’ wachock.info do wszystkiego co sie dzieje w Wachocku. co tu nie wpadne poczytac to tylko ciagla krytyka, ironia i sarkazm. Zamiast pisac dobrze o swoim miescie – chwalic sie ze cos sie dzieje, ze kultura nie spi to tylko ciagle narzekanie. A to burmistrz nie taki, a to ktos cos zrobil, a to ktos gdzies nie przyszedl i tak ciagle az sie niedobrze robi. Moze ktos w koncu stworzy cos w rodzaju Wachock.info na TAK zamiast na NIE No coz…. widac najlatwiej jest klikac w klawiature i zrzedzic na wszystko. Szkoda bo Wachock naprawde jest fajny!!!!!!!!!!!!!!

 4. wachock.info pisze:

  Jako wachock.info możemy zapewnić, że przestaną ukazywać się teksty krytyczne, gdy decydenci przestaną dawać ku temu powody

 5. Mateusz Kubicz pisze:

  do mac: przepraszam, nie znam szczegółów sytuacji, moje hahaha było pierwsza (osobistą) reakcją na informacje, do Willy Wonka, nie zgodze się że na wachock.info jest sama krytyka – nie chwaląc, stwierdzając fakt, jest wiele artykułów o pozytywnym zabarwieniu , zato zgodze się że Wąchock jest fajny, przyznam że korzystam z oświetlenia nad zalewem w nocy – biegając lub poprostu spacerując- ba, nasza mikrospołeczność jest fajna!:-)(osobiste stwierdzenie). Jestem daleki od krytyki jesli nie znam realji. Pisze co myśle, niemniej interesując się zagadnieniami społecznymi przypominam, że każdy ma swoje prawa i ma swoje obowiązki.

 6. wachock city pisze:

  Załosne to są postepowania władzy, która robi sobie jaja i jeszcze żąśda bu wszyscy byli na tak, prawda panie wonka

 7. Realista pisze:

  Ma chłop prezencję więc czego się go czepiacie. I odpowiada na „dzień dobry”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.