piraci5

Mamy piratów w Wąchocku! Fantastyczną zabawę dla przedszkolaków zorganizowali rodzice.

Nad zalewem z okazji Dnia Dziecka odbyło się przedstawienie kostiumowe w którym wzięły udział dzieci, rodzice i nauczyciele. Rodzice przedszkolaków z Wąchocka samodzielnie zorganizowali dla swoich pociech. Przygotowania do imprezy w plenerze trwały dwa miesiące. Scenariusz zabawy w piratów napisała , mama Oskara z najmłodszej grupy przedszkolaków. W ryzykownym przedsięwzięciu, bo przecież trudno było przewidzieć pogodę, wzięli udział pozostali rodzice i dziadkowie. Agnieszka Mamcarz z rodzicami, Anna Łapa, Magda Witkowska, Sylwia Wieczorek  z grupy maluchów, a ze starszaków Alina Rusin, Alicja i Radek Kowalscy, Mariola Juda i wychowawczyni Izabela Fudala. W realizację zabawy zaangażowali się również Agnieszka i Leszek Szczepanikowie i Sylwester Żak.
Były rekwizyty, kostiumy, statek piracki i zaświadczenia o pasowaniu na pirata.
 
Po śniadaniu dzieci przemaszerowały ulicą Św.Rocha nad zalew. Na miejscu obie grupy miały do wykonania 5 konkurencji. Najpierw dzieci przeszły deptakiem i bawiły się współnie w  konkurencjach, a potem składały mapę i szukały skarbów czyli prezentów przygotowanych przez rodziców. Pod koniec zabawy odbyło się pasowanie na pirata.
Gdy na teren zabawy przyjechała dyrektorka Ela Niedziałek, również została pasowana na pirata. Piratami zostały także nauczycielki obydwu grup. Potem było współne pieczenie kiełbasek i zabawy we współnym gronie.
 Aby zostać piratem dzieciaczki musiały udowodnić, że mają sprawne ciało i umysł. Dowodem miała być konkurencja w parach „puść i trzymaj” . Na komendę puść należało trzymać linę, a na komendę trzymaj puścić.
Kolejna zabawa polegała  na trafianiu woreczkiem (sakiewką pirata) do kartonowej skrzyni. Dzieci ustawiły się w dwóch rzędach i rzucały każdy do swojej skrzyni. Mieli 3 szanse. Po zakończeniu każdej zabawy pierwsze trzy osoby dostały; zwycięzca 3 monety, dziecko na drugim miejscu 2 monety, na trzecim monetę. Reszta dzieci kawałek mapy.  

Przyszła pora na sprawdzenie, czy maluchy radzą sobie w labiryncie utworzonym ze sznurka.  Każde dziecko przez chwilę obserwowało jak wygląda droga, a potem z zawiązanymi oczami spróbowało iść zapamiętanym szlakiem. Pomagały w tym zmaganiu podpowiedzi pozostałych  uczestników zabawy  „ w prawo”, „w lewo”, „prosto”.  

To nie był koniec . Dzieci ponownie  dobrały się w pary, a chustą piracką związano im ręce. Dzieci , korzystając z wolnych rąk ( nie związanych) musiały zawinąć jabłko w gazetę. Wygrała  para, która najładniej zapakowała  jabłko.

I przyszła oczekiwana chwila pasowania na pirata.  Zadania umieszczone były w środku balonów, zawieszonych niczym kokosy na palmie.

Dzieci miały powiedzieć kilka słów w języku obcym, zaśpiewać piosenkę, powiedzieć wierszyk, zatańczyć piracki taniec, udawać papugę, pokazać mewę, delfina, itp.  Po wykonaniu zadania było „pasowane na pirata”. 

  NA ZŁOTE MONETY, SREBRNE ŁYŻKI I WSZYSTKIE DIAMENTY ŚWIATA, PASUJĘ CIĘ NA PIRATA”!!! – po tych słowach  pasowanym chłopcom namalowano  wąsy, a dziewczynkom pieprzyki.

Pozostało jeszcze odnaleźć drogę do skrzyni ze skarbem. Niełatwe zadanie. Z wcześniej uzbieranych kawałków mapy dzieci musiały posklejać ją w całość. Samo znalezienie skarbu nie kończyło zabawy. Trzeba zdobyć klucz! Każdy z uczestników podlicza ilość zdobytych złotych monet. Zwycięzca ma prawo otworzyć skrzynię, ale musi wykonać zadanie.  Ma zjeść kiszonego ogórka bez zmrużenia oczu.

Po otworzeniu skrzyni niespodzianka. Prezenty od rodziców na Dzień Dziecka.

Zorganizowana zabawa dowodzi, że rodzice mogą fantastycznie zaangażowac się w organizację , a one same świetnie się bawić. Piękne dekoracje wykonane przez rodziców i kostiumy udowodniły, że dla uśmiechu i radości dzieci warto poświecić czas.

tekst na podstawie scenariusza I.Hamery oraz zdjęcia przygotowała Agnieszka Szczykutowicz
Share via email+1Share on TwitterShare on Facebook

Skomentuj (Komentarzy: 4)

Informacje o wachock.info

Strona redagowana od września 2010.Liczba zamieszczonych artykułów 1250
Ten wpis został opublikowany w kategorii AKTUALNOŚCI i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
 • IMG_9180
  Coś się sprawdziło z przepowiedni. „Koniec świata”

 • Strona wachock.info miała przerwę konserwacyjną.
 • 20110523163[1]
  Prąd na dworcu już nie „kopnie”

 • W piątek sesja Rady Miejskiej

 • Wąchock zapłaci składkę w LGD „z góry”.

 • Uczniowie z Wielkiej Wsi wrócili z Zielonej Szkoły
 • nogi
  Statuetka za długie nogi

 • Przewozy Regionalne chcą wozić ludzi taniej
 • sklep
  Taniej na Dzień Dziecka. Sklep przy Św. Rocha zaprasza.
 • wykus2
  Patriotyczne święto. Wykus 2011
 • turniej 2
  Sołtys Wielkiej Wsi reaktywował turniej
 • IMG_9283 - Kopia
  Zakończyły się uroczystości patriotyczne w Wąchocku- fotoreportaż
 • stara ławka
  Nauczyciele ZPO otrzymali wypowiedzenia (aktualizacja g. 16.30)

 • Pilnowali porządku na uroczystościach, ale sami blokowali chodnik.
 • IMG_9224
  Piraci z Wąchocka – podsumowanie i nowe zdjęcia.
 • DSC00548
  Święto szkoły w gimnazjum
 • IMG_8744
  Konkurs na dyrektora MGOK odbył się na początku czerwca. Oficjalnie cisza.
 • IMG_9151
  Jarosław Samela prezesem OSP w Wąchocku
 • IMG_9360
  Deklaracje dla naiwnych!? Wstyd.
 • IMG_9452
  Imię szkoły ma 20 lat

4 odpowiedzi na „Mamy piratów w Wąchocku! Fantastyczną zabawę dla przedszkolaków zorganizowali rodzice.

 1. ewa pisze:

  doskonały pomysł!! gratulacje!

 2. ooo! pisze:

  bez susfała też mozna coś zrobić w tym mieście. brawa dla rodziców.

 3. babcia pisze:

  Coś pięknego. brawa dla autorów i wykonawców. Jestem z was dumna, a pani Agnieszce i panu Tomkowi dziękuję za artykuł

 4. Urszula Kwaśniewska pisze:

  Sukces ma wielu RODZICÓW….
  W najmłodszej grupie „Biedronki” nie było rodzica, który nie miałby przydzielonego zadania do wykonania. Wszyscy pracowali według swoich zdolności i możliwości. Nie sposób pominąć prac mniej medialnych, za to niezwykle ważnych w przygotowaniu imprezy. Do nich należą: montaż dekoracji, transport akcesoriów, przygotowanie poszczególnych konkurencji, pomoc w opiece nad dziećmi i wiele innych. Wszyscy z ogromnym zaangażowaniem wywiązali się ze swoich prac na szóstkę z plusem. Niespotykana dotąd integracja i współpraca rodziców w przedszkolu dała imponujący efekt w postaci udanej imprezy i perfekcyjnej organizacji.

  Dziękuję wszystkim Rodzicom dzieci z grupy „Biedronki” i zapraszam do dalszej równie owocnej współpracy.

  Wychowawczyni

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.