Co dwie głowy to nie jedna.

Był w czasach PRL taki dowcip. Dlaczego milicjanci patrolują ulice we dwóch. Bo jeden umie pisać, a drugi czytać. Od grudnia ub. roku i jego zastępca nie odstępują siebie na krok.

Szkoda, że urządzony i wyposażony niedawno gabinet zastępcy będzie pusty przez dwa dni pracy urzędnika, który będzie gdzieś na Wschodzie zastępował (kogoś).

Kilka tygodni temu pojawiła się nieoficjalna informacja, że w planowanym na połowę maja składzią delegacji Wąchocka na Ukrainę mają znaleźć się burmistrz i jego zastępca. Specjalnie to nie dziwiło w kontekście obserwacji dotychczasowych działań obu włodarzy. Zdziwienie przyszło w momencie gdy organizator znalazł dla Wąchocka tylko 3 miejsca w autokarze. Trzecie oprócz burmistrzów zajmie brat Albert Gizan z klasztoru cystersów. Pojedzie też Bożena Wrona z Wąchocka, ale jako reprezentantka Rady Powiatu.

„Kronika” nie dawała wiary, że obaj burmistrzowie zajmą dwa miejsca z trzech. Organem uchwałodawczym w samorządzie gminnym w Wąchocku jest Rada Miejska. Naturalnym byłoby, gdyby gminę Wąchock reprezentował również ktoś z Rady Miejskiej. Tymczasem w fotelach rozparli się burmistrz i jego zastępca. Nieprawdziwą informację podał oficjalny portal UMiG w Wąchocku pisząc z dumą, że w składzie delegacji reprezentującej Wąchock oprócz burmistrzów i zakonnika jest Krzysztof Sarzyński. W rzeczywistości ten ostatni owszem jedzie w tej delegacji, ale jako solista starachowickiego zespołu Wiarusy, a nie jako mieszkaniec Wąchocka, który korzysta z gościnności i zaproszenia burmistrzów.

W zakresie obowiązków zastępcy burmistrza jest zastępowanie szefa podczas jego nieobecności. Wiceburmistrz Staniszewski, który w poprzedniej kadencji reprezentował gminę jako przewodniczący Rady Miejskiej bardzo przyzwyczaił się do reprezentowania gminy wszem i na wsze czasy. Zapewne dlatego chętnie w towarzystwie burmistrza (nie tylko w zastępstwie) i zapewne za jego zgodą wspólnie składają kwiatki pod pomnikami i życzenia jubilatom.

Tym razem decyzja o wspólnym reprezentowaniu gminy w okręgu barskim na Ukrainią wydaje się być zbyteczną w wykonaniu dwóch reprezentantów Urzędu Miasta i Gminy w Wąchocku.

Mamy nadzieję, że niedługo dowiemy się kto decydował o składzie delegacji z Wąchocka w tym niezwykłym wyjeździą , ile to kosztowało i jakie korzyści przyniosło.

(tsz)

Share via email+1Share on TwitterShare on Facebook

Skomentuj (Komentarzy: 18)

Informacje o wachock.info

Strona redagowana od września 2010.Liczba zamieszczonych artykułów 1250
Ten wpis został opublikowany w kategorii AKTUALNOŚCI i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
 • IMG_9069
  Kanał oczyścili, szlam został
 • IMG_9071
  Paczka po fajkach to zwykły śmieć, ale dyskusja zatoczyła koło… i omal nie ominęła istoty problemu.

 • O życiu „tam” – w Starachowicach odbyła się wystawa Pawła Maksymowa

 • Kibole zniszczyli przystanek w Parszowie
 • IMG_9083
  Ulica Szeroka jest na tyle szeroka, by…

 • Bezpłatna sterylizacja psów i kotów.
 • IMG_9088
  Kto trafi za drogowcami?
 • IMG_9105
  Epoka kamienia w Wąchocku. Była czy nadal jest?
 • 20110515014[1]
  Odpust na Św. Zofii będzie na Św. Heleny

 • Obowiązuje etykieta. Wpadka władz Wąchocka?
 • IMG_9149
  Gradobicie z oberwaniem chmury nad Ratajami. Zalane 3 posesje w Wąchocku (więcej zdjęć)
 • IMG_9180
  Coś się sprawdziło z przepowiedni. „Koniec świata”

 • Strona wachock.info miała przerwę konserwacyjną.
 • 20110523163[1]
  Prąd na dworcu już nie „kopnie”

 • W piątek sesja Rady Miejskiej

 • Wąchock zapłaci składkę w LGD „z góry”.

 • Uczniowie z Wielkiej Wsi wrócili z Zielonej Szkoły
 • nogi
  Statuetka za długie nogi

 • Przewozy Regionalne chcą wozić ludzi taniej
 • sklep
  Taniej na Dzień Dziecka. Sklep przy Św. Rocha zaprasza.

18 odpowiedzi na „Co dwie głowy to nie jedna.

 1. ciekawski pisze:

  Chciałbym spytać czy są jakieś szkoły, które uczą doszukiwania się wszędzie i w każdej sytuacji beznadziei czy sam pan do tego doszedł?

  Gdyby cala energie, którą pan marnuje na pisanie tych pseudo-dziennikarskich wynurzeń przeznaczyć, na konstruowanie czegoś rzeczywiście dobrego, na jednoczenie ludzi, a nie dzielenie na mądrzejszych i głupszych, na docieraniu do ludzi, ale z dobrem, a nie z beznadzieja, ktora pan serwuje w kazdym artykule (oprocz oczywiscie tych, w ktorych pisze pan o sobie samym), to mogloby to miec rzeczywiscie pozytywny skutek.

  Czy zastanowil sie pan kiedys, kiedykolwiek, choc przez chwile jaki rzeczywisty i prawdziwy skutek odnosza pana artykuly, felietony czy jak to nazwac? Pisal pan o braku promocji wachocka – czy zastanowil sie pan kiedyś, kiedykolwiek choc przez chwile jak wielce pana strona jest antypromocyjna? Zalozmy, ze znajdzie ja ktos kto szuka informacji o Wachocku, bo chce nasze miasto odwiedzić – wchodzi na pana strona i co widzi? Beznadzieja, beznadzieja, wszyscy sa beznadziejni i wszystko w wachocku jest beznadziejne .. oprocz oczywiscie artykulow, w ktorych pisze pan o sobie.

  Tworzmy dobro, zachecajmy do dobra, robmy dobre akcje – TO prowadzi do rzeczywistego dobra (w ogolnym i uniwersalnym rozumieniu), to moze przyniesc rzeczywisty, pozytywny skutek dla naszego miasta, a nie pisanie o tym co jest zle i beznadziejne.

  W pewnym sensie rozumiem czym sie pan kieruje piszac to wszystko, ale obraca sie to po pierwsze przeciw panu, ale najgorsze, ze to wlasnie obraca sie przeciwko temu miastu i jego mieszkancom. Zle, ze mysli sie tylko o skutkach widocznych – latwo powiedziec czy napisac o tym co widac – trudniej pomyslec o skutkach niewidocznych dla oczu.

  od autora:

  Wystarczy, że władza przestanie drwić z tych którzy mają inne zdanie, szczuć na te osoby, zacznie promować Wąchock, słuchać ludzi i spełniać obietnice, oraz przestanie wykorzystywac władzę do ustawiania klocków, a wówczas nie będzie okazji by opisywać, że czyni źle. Powyższe jest wystarczającą szkołą. Nie podoba mi się sposób sprawowania władzy i już. Czytelnik namawia mnie do przymknięcia oka na to co władza nam serwuje , bo jeszcze kto przeczyta. Panie. Cenzura to już minęła, a jeśli pragnie się pozytywnych ocen to trzeba być pozytywnym, a nie graczem. A o moje akcje u Czytelnków prosze się nie martwić. Raczej o siebie, bo jest jeszcze kilka ciekawostek do opublikowania. Acha i jeszcze jedno styl wypowiedzi jest mi doskonale znany, więc na 90 proc wiem kim jest autor.pozdrawiam i zapraszam do dalszej lektury antypromocyjnej. Moja strona nie jest promocyjna tylko informacyjna z przewagą mojego punktu widzenia, jak będę chciał załozyć stronę do promocji to według oczekiwań promocją będzie wypisywanie laurek dla rządzących bez względu na to czy działania są mądre czy głupie. Ja dla promocji chciałem zrobić i robiłem dużo. W zamian zostałem odkopany buciorem od wszystkiego i wyśmiany. Najwidoczniej nie była moja wiedza potrzebna. Może z tego powodu uprawiam pseudo dziennikarstwo, bo prawdziwe według ciekawskiego jest takie, które służalczo opisuje geniusz władzy i jej niezwykłe, genialne wręcz poczynania. Proszę się jednak aż tak nie martwić. Ta źle widziana w pewnych kręgach „Kronika” jest czytana raptem przez 500 – 600 osób, które odwiedzają ją około 5000 razy tygodniowo. Taką grupę czytelnków można lekceważyć i wywierać presję by nie przyznawali się do czytelnictwa. Ta grupa to z całą pewnością mniej czytelników niż w opłacanej przez urząd jedną z gazet lokalnych, serwującej jedyną prawdę i nierealne zapowiedzi sukcesów władzy, ot chociażby cyt: Nowy samochód dla OSP. Jaki nowy? 10 letni lanos ze straży granicznej to jest nowy? Laurka wyszła pięknie. Jak w skeczu Laskowika. Nie jedno koło się zepsuło tylko trzy są dobre. To, że akurat kilkaset osób z kraju trafia na stronę to też dobrze. Swiadomość tego powinna władzy dać poczucie wstydu, że doprowadziła Wąchock do stanu jaki jest i mało tego sama wkółko powtarza, że nie ma czego promować. Nie taki Wąchock chciałem widzieć po 5 latach rządzenia burmistrza w którym pokładałem nadzieję. Na osłodę czytelnikom, a sobie na usprawiedliwienie zostawiam artykuły (pozytywne) , gdy piszę o sobie. W odpowiedzi proszę wskazać gdzie niema „beznadziei’. Chętnie rozwinę temat. A co jest takiego antypromocyjnego? To że burmistrz nie umie zwrócić się dyplomatycznie do hierarchy kościelnego, czy może że rządzi w dwie osoby za pieniądze podatników. Może ma trudności ze znalezieniem białej farby do oznakowania chodnika, skoro zabrakło wyobraźni przy budowie ulicy na przedwyborczy pokaz. A może nie wie gdzie wynająć szczotkę do czyszczenia ulicy za kilkaset złotych. A może nie ma wyobraźni, że kurz wpada ludziom do mieszkań. A może nie umiał negocjować z wykonawcą drogi państwowej. A może dał nagrodę inspektorowi, który w jego imieniu chciał kuć konie gumowcami. A może od 4 lat nie potrafi wydać polecenia podsypania kruszywem jednej ulicy? /tsz/

 2. pomocnik pisze:

  Jaki piękny gabinet ,zapewne dużo kosztował biedną gminę.

 3. pomocnik pisze:

  PS myśle ze autor jednak nie marnuje energi…

 4. rozczarowany pisze:

  ma Pan pełną rację! w jakim celu jest powoływany ZASTĘPCA burmistrza? aby go ZASTĘPOWAĆ w sytuacji, kiedy burmistrz jest w urzędzie nieobecny, czy funkcja ZASTĘPCY jest fikcją???????

 5. niegrumbek pisze:

  Podpisuje się pod tym komentarzem obiema rękami, my Polacy oprócz krytykowanie nie za wiele potrafimy. Zamiast wytykać może lepiej podsuwać ciekawe i konstruktywne pomysły jak zmienić coś na lepsze…? A może trochę więcej artykułów o tym co się dzieje w gminie, a nie tylko w Wąchocku albo w USA…?
  Może zaprosić jeszcze kogoś do pisania artykułów (mieszkańców innych sołectw, młodzież z gimnazjum lub kogoś z GOKu).
  Może zamiast pisać o braku promocji imprez typu „Rydno” zając się jego promocją i napisać artykuł dwa tygodnie przed terminem imprezy,a nie po (za dwa tygodnie obchody na Wykusie). według mnie z tego portalu zaczyna się robi straszny gniot nie wart czytania, mam nadzieję, że to się kiedyś zmieni.

  od autora:
  Panie Niegrumpku. Najwyraźniej jest Pan mało zorientowany w temacie skąd się bierze krytyka. Było zaproszenie do współredagowania i były dwie oferty współpracy mlodych redaktorów podparte pytaniem za ile?
  Niestety Kronika nie jest instytucją przynoszącą dochód. Z Kroniką współpracuje bez żądania honorarium jedna ze szkół w gminie. Ktoś z GOK-u to kto miałby być? Jest to instytucja gminna i raczej nie wyobrażam sobie by linia programowa gazety miałaby być zgodna z oficjalnym stanowiskiem władzy

  Organizatorzy Rydna, nie zaproponowali patronatu medialnego, więc w imię jakich racji ekonomicznych Kronika miałaby o tym pisać 2 tygodnie przed. Brak promocji imprezy spowodował też niewiedzę Kroniki, kiedy impreza się odbędzie i jaki ma program. Portal nie jest internetowym darmowym bannerem reklamowym. Jego utrzymanie i serwisowanie jest dość kosztowne. Wybaczy Pan zatem, ale to jednak wydawca będzie decydował o „gniotach” jakie się w nim znajdą.
  PS O Wykus, nie musi się Pan martrwić. Kronika zawsze będzie wspierać podobne inicjatywy
  .

 6. janka pisze:

  Z tego co wiem Pan Szczykutowicz proponował i organizował wiele akcji promocyjnych Wąchocka. W nagrodę za to był obsmiewany.tylko Pan dyrektor z GOKu ma w Wąchocku monopol na promocję, która podoba się burmistrzowi.

 7. paluszek pisze:

  do pomocnika; oj nie marnuje energii. wystarczy na niego popatrzyć. naenergetyzowany że hey.

 8. skrabek pisze:

  Po co ta aluzja do gabinetu burmistrza. ja widziałam na zdjęciu z kampanii, że pan panie Tomku też ma ładny gabinet prezesa w Lublinie. co zazdrość, że ten ładniejszy czy że dla Pana nieosiągalny. podobno chciał Pan być wice???

 9. żarłacz pisze:

  Zato teraz będą wyrabiać na podnoszone regularnie podatki

 10. Smuga pisze:

  ” chciałbym wierzyć w to że te ” artykuły ” są pisane bezstronnie.
  ale Pan był kandydatem na Burmistrza i na radnego. przegrał Pan a teraz dostał się Pan za Sebę.
  i idę w zakład że one są tylko po to aby dopiec tylko jarowi i spółce bo….bo nie zostałem szefem Gminy Wąchock….”

  niestety tak Pana odbiera ulica Wąchocka. chcesz Pan poprawić sobie notowania działaj pan w Komisji Promocji, Obywatelskiej,Rewizyjnej czy Budżetowej , i w końcu zacznijcie się spierać merytorycznie dla wspólnego dobra nie siebie samego czy ekipy lecz dla Wąchocka.
  ale to raczej nie możliwe. bo jedni i drudzy są zaślepieni….

  za to mi wstyd że mamy takie a nie inne władze.

  zapewniam pana, że te artykuły są pisane stronnie. jedyne czego żałuję to dlaczego tak późno. to nie moja wina że gazety nie bylo bo ja akurat o wiele pytałem wcześniej, ale Sesji RM w internecie nie transmitowali, więc skąd ma pan o tym wiedzieć? a co do dopiekania? proszę mi wskazać że napisałem nieprawdę

 11. antyspołka pisze:

  popieram pana TSZ. arogancje trzeba tępić, a panu Sameli odkąd sobie kupił nowy samochód kompletnie odbiło. przestał odpowiadać dzień dobry

 12. W pisze:

  Była okazja przewieść tyłek za darmo to czemu zabierać kogoś z RM (pytanie retoryczne). Większość w RM jest nie zagrożona, nie trzeba pytać o zdanie. Pan Burmistrz zapewne wprowadził by dyktaturę gdyby była taka możliwość, właściwie to marginalizacja RM, Rady Osiedli czy Rad Sołeckich postępuje sukcesywnie od kilku lat, nie spodziewał bym się zbytnich zmian przez kolejne 2-3 lata. Ucywilizowanie stosunków nastąpi krótko przed następnymi wyborami do tego czasu mieszkańcy mają się słuchać jak dzieci w szkole bo dostaną pałę albo będzie trzeba z rodzicami na dywanik do gabinetu chodzić.

  P.S. do Ciekawski jeżeli uważasz że każdy ma wyrażać się w samych superlatywach na temat Twojej opcji politycznej, to możesz założyć własną stronkę, gazetę itp. (najlepiej za prywatne pieniądza)
  Nie wiem czy miałeś okazję czytać ten gniot który nazywany jest hucznie (xxxxxxxxxx xxxxxxxxx) i artykuły czołowej redaktorki od spraw lokalnych i innych, może jeszcze znajdziesz w necie słynny wywiad który Pani redaktor przeprowadzała z jednym z muzyków hiphopowych po którym została pośmiewiskiem na pół Polski.
  Różnica w jakości artykułów pomiędzy Kroniką a (xxxxxx) jest spora na korzyść Kroniki.

  od wydawcy: (xxxxxxx) – to nie cenzura,lecz nie jest celem Kroniki, by wpisy jej Czytelników miały kogoś urazić, a potem uczestniczyć w procedurach ustalania kto to napisał.

 13. czytajacy pisze:

  co racja to racja, jeden powinien zastępowac drugiego( po to jest ten drugi,prawda?).CZy w Wąchocku jest inaczej???A gabinet piękny, trzeba przyznac.Szkoda, ze pieniadze nie zostały przeznaczone na szczytny cel, np. biedne dzieci,caritas…itp.

 14. Gienek pisze:

  Moja prywatna ocena :
  W polityce nie ma przypadków, to że jest ten a nie inny vice wynika z pewnej logiki i kalkulacji.Jako umysł ścisły lubujący się w rozgrywkach przyjął taką a nie inną strategię wygrania, przetrwania – sprawdzoną od wieków.Vice też ma swoje zdanie i jakby chciał to też działałby inaczej.Ale po co…………………?
  Czy obrana taktyka zaprocentuje za 4 lata ? Może tak, tylko gdzie wtedy będziemy i jak to wygląda w oczach wyborców ? Kto na tym skorzysta najwięcej przez te 4 lata ?
  Czy tak naprawdę społeczeństwo? Pan jest pracodawcą jeżeli ma Pan przyjemność mieć przyzwoitkę to proszę bardzo. Ale dlaczego za publiczne pieniądze? Już kiedyś był taki popularny vice , mógł wiele zrobić, wygrać wszystko ale był niecierpliwy i dostał ksywkę Torebeczka. O przyjmowaniu do pracy, stażystów już mi się nawet nie chce pisać – standardy PO.
  Wstyd mi za to co widzę, czytam a nawet kiedy muszę coś pisać. Powinno być idealnie – a nie jest. Nie stać nas na inwestycje to chociaż stwarzajmy pozory i nie kujmy ludzi w oczy tym samym przez co przegrali poprzednicy.

 15. nikt pisze:

  Jeśli prawdą jest, że ci panowie wszędzie udają się razem, to to jest po prostu skandal. Nazywajmy rzeczy po imieniu. A kto ich formalnie zastępuje? Kogo wyznaczają do podejmowania decyzji w razie ich nieobecności? Po prostu brakuje stanowiska zastępcy wiceburmistrza. Jest pole do popisu.

 16. Gienek pisze:

  Myślę, że to bardzo trafna uwaga.
  A jak ktoś pomysł podchwyci? :)

 17. Gienek pisze:

  i mamy cyt ,,podburmistrza „:)

 18. też ciekawski pisze:

  Do ciekawskiego;
  To według ciebie redaktor jest winien tej beznadziei. może lepiej beznadzieję pokazywać i piętnować. brawa dla Kroniki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.