IMG_9071

Paczka po fajkach to zwykły śmieć, ale dyskusja zatoczyła koło… i omal nie ominęła istoty problemu.

Radny Rady Miejskiej w Wąchocku przyniósł na sesję pustą paczkę po papierosach. W zamyśle radnego miała to być ilustracja do wniosku jaki zamierzał złożyć na sesji. Reakcja wiceburmistrza Staniszewskiego zadziwiła obradujących i obecne na sesji media.

Temat podchwycił , który opisał w jaki sposób radny zgłaszał wniosek i zacytował odpowiedzi wiceburmistrza.

Przesłanie jakie towarzyszyło radnemu Rudzkiemu powinno być nader czytelne. Wiadomo, że radny jest niepalący. Pustą paczkę otrzymał od obywatela, który nie miał jej gdzie wyrzucić. Poprosił radnego o interwencje w sprawie dodatkowych koszy na placu przed klasztorem i radny postanowił przy pomocy rekwizytu upomnieć się o dodatkowy kosz.

Zamiast krótkiej odpowiedzi ze strony władzy np. ustawimy jeszcze jeden pojemnik, radnym została zaserwowana oracja na temat koszy, palenia i śmiecenia, Jak informuje Tygodnik burmistrz Staniszewski stwierdził, że palenie w miejscach publicznych jest zabronione. Tylko co ma piernik do wiatraka? Radny pokazał paczkę jako problem śmiecenia, a nie palenia. Nie przyniósł przecież peta.

Teraz radny Rudzki, gdyby przewidział, żą  jego wniosek zostanie spłycony przyniósłby zamiast pustej paczki po wyrobach tytoniowych, po prostu pustą  opakowanie po chipsach. Może taki rekwizyt lepiej wpłynąłby na wuobraźnie i oszczędziłby wiceburmistrzowi przywoływanie przepisów o paleniu, które w żadnym wypadku nie przewidują sankcji za palenią na placu. Ustawa dotyczy przystanków autobusowych, dworców i obiektów (w tym kawiarni i restauracji). Chociaż to też nie jest takie pewne. W tym miejscu mogłyby się pojawić informacje o szkodliwości spożywania chipsów przez dzieci.

Wywód miał zapewną odwrócić uwagę od problemu zasadniczego, o który radnemu chodziło. O kosz!

– Tymczasem wiceburmistrz bronił się przed dodatkowym koszem rękami i nogami. Filozoficznie stwierdził, że należy zabrać do domu, jeśli nie ma ich gdzie wyrzucić, uświadomił mieszkańców, że śmiecenie jest niezgodne z przepisami, a stawianie koszy jeden obok drugiego jest bezcelowe.

Tu nie zgodzimy się z wiceburmistrzem, zapewniając że większa ilość koszy zapewni większą samodyscyplinę i opakowania nie tylko po tytoniu znajdą się w koszu, a nie na chodniku. Czemu zatem miały służyć te wywody skoro w rezultacie radny usłyszał, że być może uda się postawić dodatkowy kosz.

Uff. I o to tylko chodziło. /tsz/

Share via email+1Share on TwitterShare on Facebook

Skomentuj (Komentarzy: 6)

Informacje o wachock.info

Strona redagowana od września 2010.Liczba zamieszczonych artykułów 1250
Ten wpis został opublikowany w kategorii AKTUALNOŚCI, Co piszą inni?, Sesje Rady Miejskiej i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
 • IMG_8805
  Jubileusz opata w klasztorze.
 • IMG_8809
  Ojcowie Franciszkanie opanowali klasztor Cystersów
 • IMG_8810
  ÂŚwięto strażaków
 • IMG_8828
  Życzeniom nie było końca…

 • Niezwykła lekcja przyrody

 • Nowy numer „Wąchock da się lubić”
 • poczta
  Poczta Polska promuje Szlak Cysterski i Wąchock

 • „Moje życie tam” -Wernisaż Pawła Maksymowa

 • Ranczo – serial instruktażowy
 • IMG_9069
  Kanał oczyścili, szlam został

 • O życiu „tam” – w Starachowicach odbyła się wystawa Pawła Maksymowa

 • Kibole zniszczyli przystanek w Parszowie
 • IMG_9083
  Ulica Szeroka jest na tyle szeroka, by…

 • Bezpłatna sterylizacja psów i kotów.
 • IMG_9088
  Kto trafi za drogowcami?
 • IMG_9105
  Epoka kamienia w Wąchocku. Była czy nadal jest?
 • 20110515014[1]
  Odpust na Św. Zofii będzie na Św. Heleny

 • Obowiązuje etykieta. Wpadka władz Wąchocka?

 • Co dwie głowy to nie jedna.
 • IMG_9149
  Gradobicie z oberwaniem chmury nad Ratajami. Zalane 3 posesje w Wąchocku (więcej zdjęć)

6 odpowiedzi na „Paczka po fajkach to zwykły śmieć, ale dyskusja zatoczyła koło… i omal nie ominęła istoty problemu.

 1. sylwek pisze:

  Nie powinienem polemizować z w/w tematem , ale kilka zdań powinno na tym forum zaistnieć.Ocena p.Tomasza Sz.jest właściwa i ujęta w pewnych ramach prawa.Niestety nasz adwersarz tego pytania na sesji ,nie bierze pod uwagę a raczej pod rozwagę .Trzeba zrozumieć że Ja nie nakazuję niczego złego ,ale w trosce o dobro mojego miasta ,a więc wygląd estetyczny popieram wniosek mojego mieszkańca , który niczego nie sugeruje ,stwierdza tylko fakt , obok Apteki powinien być kosz.Pouczanie mnie i pozostałych obecnych na sesji n/t ustawy o paleniu papierosów itd.było nietrafione.Radzę być lepiej przygotowanym.
  Jestem w stanie wykazać , że wiele jest miejsc w Wąchocku ,gdzie lokalizacja koszy mija się z ich celem.A ustawę dobrzę znam.
  A tak wogóle można było to załatwić tak ,jak napisał P.Tomasz Sz.
  Panie radny kosz będzie , ma Pan rację.Tyle i tylko tyle!radny Sylwek R.

 2. andrzej pisze:

  k

 3. andrzej pisze:

  Brawo Panie Sylwku za kosze.

 4. Smuga pisze:

  hehe. z jednej strony Seba ma rację stawianie kosza koło kosza to paranoja. tym bardziej że część mieszkańców czy to Wąchocka czy innych miast woli rzucić śmiecia nie do kosza ale obok kosza….
  ale też Seba się myli bowiem coraz bardziej Polacy dostrzegają problem zabrudzonych ulic przez właśnie takie rzeczy , czego przykładem jest ten właśnie pan który chciał a nie mógł się pozbyć smiecia w sposób zgodny z prawem.
  i chyba tylko złotym środkiem jest przestrzeganie i pomaganie w zmianie myślenia Polaków na temat czystości miejsc publicznych , za czym winny iść zdecydowane kroki władz między innymi w stawianiu dodatkowych koszy. cóż mieszkańcy do tego dorośli , a władza zatrzymała się na dywagacjach filozoficznych.

  PS. Seba nie cwaniakuj bo na cwaniakowanie Ci kompletnie nie wychodzi.

 5. andrzej pisze:

  Brawo Panie Sylwku jedynie Panu należy sie dieta

 6. andrzej pisze:

  Panie Burmistrzu niech Pan zacznie działać paczka po papierosach to może nic wielkiego ale niech Pan zaglądnie do TOI TOI przy Domu Kultury co tam jest jeszcze większy wstyd.Tym się trzeba zając a nie pouczać na sesji co zrobić z paczką po papierosach przez dwie godziny.POWODZENIA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.