IMG_8564

Adrian Malinowski nowym przewodniczącym Zarządu Osiedla Południe!-aktualizacja,foto.

Jerzy Danielski, Malgorzata Miernik, Iwona Hamera, Alicja Lefek, Aleksander Jaskolski, Pawel Barszczyk i Adrian Malinowski (wybrany nowy przewodniczacy) to sklad nowego Zarzadu Osiedla Poludnie w Wachocku. (na zdjeciu ponizej z prawej obok wiceburmistrza A.Malinowski)

Sa to zupelnie nowi ludzie, ktorzy zaangazowali sią do spolecznej pracy dla mieszkancow Wachocka. Sklad dotychczasowego Zarzadu zostal wymieniony w 100 proc. To ewenement. 6 czlonkow zarzadu wybierano sposrod 8 kandydatow. Do Zarzadu Osiedla nie kandydowal zaden dotychczasowy czlonek ustepujacego Zarzadu Osiedla Poludnie.

O nie kandydowanie do Zarzadu malzonkow radnych, oraz osob funkcyjnych i do wlasnej zony zaapelowal burmistrz Samela. Byly przewodniczacy T.Szczykutowicz zrezygnowal z kandydowania juz w lutym br.

Na zebraniu obecnych bylo 56 osob. To niewiele w porownaniu z ponad 1200 uprawnionymi do glosowania. Zgloszono 3 kandydatury. Andrzeja Potockiego z ul Partyzantow, Stanislawa Krakowiaka z ul. Blonie oraz Adriana Malinowskiego z ul. Wielkowiejskiej.

Wybory przewodniczacego Zarzadu Osiedla przeprowadzono po raz pierwszy wedlug zapisu w nowym statucie Osiedla. Poprzednio Zebranie Mieszkancow wybieralo zarzad, a ten dopiero sposrod siebie przewodniczacego, zastepce i sekretarza. Komisja statutowa Rady Miejskiej powolana w ubieglej kadencji w celu opracowania nowych statutow dla solectw, zmienila zapisy dotyczace wyboru przewodniczacego. Wybor odbywa sie podczas glosowania.

Zebranie Wyborcze zwoluje burmistrz. W miniona niedziele w sali MGOK zebranie poprowadzil burmistrz Jaroslaw Samela. Obecny byl rowniez jego zastepca, Sebastian Staniszewski, ktory jest mieszkancem Osiedla Poludnie. W prowadzeniu obrad pomagala sekretarz gminy Barbara Derlatka, ktora zostala wybrana na protokolantke Zebrania Mieszkancow.

Obecni byli ponadto Robert Janus i Kazimierz Winiarczyk – radni Rady Miejskiej w Wachocku oraz jeszcze urzedujaca przewodniczaca (wybory za tydzien 10 bm) Zarzadu Osiedla Polnoc Elzbieta Blach.

Prawo glosowania sposrod obecnych funkcyjnych mieli tylko Jaroslaw Samela, Sebastian Staniszewski i Kazimierz Winiarczyk.

Podczas liczenia glosow E. Blach zreferowala sprawozdanie z dzialalnosci Zarzadow Osiedla Polnoc i Poludnie, a Agnieszka Szczykutowicz w imieniu ustepujacego z funkcji meza przeczytala list do Zebrania Mieszkancow.

Szanowni Zebrani.
Za kilkanascie minut zostanie wybrany nowy przewodniczacy Zarzadu Osiedla Poludnie. Tym samym dobiegnie konca moja kadencja, ktora jako przewodniczacy Zarzadu sprawowalem od maja 2007 roku.[…]
Serdecznie Panstwa pozdrawiam z USA, gdzie podczas prywatnej wizyty wraz z Ojcem Opatem Eugeniuszem promujemy nasze miasto i opactwo wsrod Polonii Amerykanskiej i Amerykanow.[…] Serdecznie dziekuje Zarzadowi Osiedla Poludnie. Szanownym Paniom i Panom. Dziekuje za wspolprace pani Grazynie Kaczmarskiej, ktora pelnila funkcje sekretarza, dziekuje panu Stanislawowi Pietakowi, mojemu zastepcy oraz pozostalym czlonkom ustepujacego Zarzadu Osiedla Poludnie. Panu Euzebiuszowi Danielskiemu, Pani Bozenie Sameli, Andrzejowi Fabijanskiemu i pani Iwonie Wosik. […] Prawie kazdego miesiaca zwolywalismy wraz z Pania Elzbieta Blach, przewodniczaca Osiedla Polnoc zebrania polaczaną Zarzadow obydwu osiedli na ktorych poruszalismy wiele spraw zwiazanych z zyciem naszej spolecznosci. Sporo udalo sie zalatwic ,lecz wiele innych problemow pozostalo. Mam nadzieje, ze nowy Zarzad bedzie kontynuowal dzielo wzmacniania roli najnizszego szczebla samorzadu jakim sa jednostki pomocnicze, a sprawujacy wladze beda szanowaly decyzje jakie zapadaja w tych gremiach.
[…]dziekuje za glosy oddane 13 marca. Mam nadzieje, ze wspolpraca z nowowybranym Zarzadem Osiedla Poludnie bedzie owocna, a wybrani przez Panstwa przedstawiciele beda oddani spoleczenstwu naszego miasta.

Wynik wyborow zarzadu Osiedla Poludnie zaskoczyl. Jest to zupelnie nowy sklad osobowy. Zaskoczeniem, chociaz nie dla wszystkich jest mlody przewodniczacy Malinowski. Mlody i zupelnie nowy. Kronika, kilka dni temu zapowiadajac wybory zauwazyla tego kandydata. Wygral zdecydowanie z kandydatami, ktorzy dali sie poznac wyborcom. Stanislaw Krakowiak od wielu miesiecy uczestniczy jako obserwator w obradach Rady Miejskiej. Andrzej Potocki byly radny w kadencji 2002 -2006 bezskutecznie che powrocic na lokalna scene polityczna.

Dziwi, ze w prace samorzadu niskiego szczebla nie zaangazowal sie oprocz Potockiego, ani jeden byly kandydat z niedawnych wyborow samorzadowych. Zapewne poznane niedawno nazwiska z list wyborczych ponownie pojawia sie za 4 lata przy kolejnych wyborach. Znowu padnie pytanie: co zrobiliscie w minionych latach dla spolecznosci skoro oczekujecie spolecznego zaufania. Znowu kilkanascie osob obudzi sie za 4 lata, zdegustowana i rozczarowana wynikiem kolejnych wyborow. /oprac i zdjecia A.Sz/

Share via email+1Share on TwitterShare on Facebook

Skomentuj (Komentarzy: 2)

Informacje o wachock.info

Strona redagowana od września 2010.Liczba zamieszczonych artykułów 1250
Ten wpis został opublikowany w kategorii AKTUALNOŚCI. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
 • 100_0501
  Opat Eugeniusz obchodził jubileusz kapłaństwa
 • 100_0511
  Droga na Manhattan (3 relacje- czytaj pozostałe tematy i zobacz zdjęcia)
 • 100_0522
  Piechotą po Manhattanie – Strefa ZERO.- zdjęcia
 • 100_0600
  Wąchock na Manhattanie – Korespondencja z NY. (zdjęcia)
 • 100_0627
  A na Florydzie wiosenne lato…
 • 100_0672
  Wizyta w byłej parafii opata Eustachego Kocika
 • 100_0688
  Sunny Hills, miasto prawie bez mieszkancow

 • Wyborcza ruletka trwa…
 • 100_0693
  Nad Zatoką Meksykańską

 • Kiedy powinien?

 • Kto to pamieta?

 • Vive Targi Kielce w Wielkiej Wsi!

 • W niedzielę ostatnie wybory
 • IMG_8566[1]
  Jest przewodnicząca Osiedla Północ
 • 100_0928
  Rocznica Smoleńska w Chicago – korespondencja własna (zdjęcia)
 • 100_0884
  Nasi w Chicago

 • Byli w Wielkiej Wsi. Zazdroszczą w powiecie.
 • 100_0919
  Wizyta w USA dobiega końca.

 • Czym ona zadziwia? Ta Ameryka.

 • Zderzenie z rzeczywistością?

2 odpowiedzi na „Adrian Malinowski nowym przewodniczącym Zarządu Osiedla Południe!-aktualizacja,foto.

 1. Daniel Szczodry pisze:

  Serdeczne gratulacje dla nowo wybranego Pana Przewodniczącego Zarządu Osiedla Południe!

 2. sylwek pisze:

  pozdrawiam zięcia mojego kolegi Olka Jaskólskiego.Nareszcie Wąchock
  mysli

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.