100_0106

Burmistrz Samela na sesji Rady Miejskiej: Nie ma obaw o obwodnicę.

W ubiegłym tygodniu mieszkańcy naszej gminy dowiedzieli się z mediów, że mogą pojawić się zakłócenia w planowanym terminie rozpoczęcia budowy trasy , która potocznie zwana jest „obwodnicą Wąchocka”.

Niżej podpisany, który uczestniczy w sesjach Rady Miejskiej jako przewodniczący Zarządu Osiedla „Południe” poprosił burmistrza o publiczne podzielenie się najnowszymi wiadomościami nt. obwodnicy. W planie obrad radnych, było zapoznanie się ze sprawami drogownictwa na naszym terenie. Jedna z lokalnych gazet informowała, że na sesji pojawią się świętokrzyscy posłowie.

Pani poseł Okła – Drewnowicz jest właśnie na spotkaniu z ministrem Grabarczykiem, m.in w sprawie GP 42 – poinformował J. Samela. Nie mam na razie informacji jaki jest wynik rozmów w ministerstwie.

Burmistrz poinformował radnych, że według niego obwodnica będzie budowana w latach 2011 – 2013 i nic tego nie powinno zmienić. Budowa finansowana jest z programu operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej. Rząd zabezpieczył pieniądze, ale na razie przy obwodnicy nic się nie dzieje, a na ukończeniu była trasa S 8 więc przesunięto pieniądze na dokończenie tamtej budowy. Gdy unijne środki refinansującą wrócą na konto zostaną przeznaczone z powrotem na naszą obwodnicę.

Pytałem (przyp, T.Sz), czy przypadkiem w Warszawie nie lekceważą tej inwestycji z powodu nazwy – . Może trzeba powiedzieć ministrom, że to ważna droga łącząca S 7 z 9, która biegnie do granicy ze Słowacją i na Ukrainę przez Rzeszów.

J. Samela zgodził się z tym, że nazwa może być myląca, ale dziwi się władzom Starachowic, że tak mało uwagi przykładają do tej drogi. I etap budowy GP 42 (główna przyspieszona) jest w rzeczywistości dojazdem do Starachowic. O dalszej budowie w kierunku Opatowa nic nie słychać – powiedział burmistrz.

Starachowice zachowują się tak jakby dwupasmówka od Skarżyska do Wygody wogóle nie dotyczyła tego miasta. Wystarczy przypomnieć jak wiele firm chcących inwestować w strefie ekonomicznej zrezygnowało z powodu fatalnego dojazdu. Starachowice jeśli nie będą lobbować za drogami czyli 42, 9, 744, 747, 7 i innymi prześpią swój czas na ponowny rozwój rynku pracy, a SSE nie będzie trwała wiecznie.

Do zakończenia sesji RM nie dotarła wiadomość o wynikach rozmowy w Warszawie. Pytałem burmistrza o zmobilizowanie GDDiA w Kielcach do remontu obecnego odcinka . Od 6 lat słyszymy odpowiedź z Kielc, że skoro będzie obwodnica to drogi nie romontujemy. Obwodnica powstanie za 3 lub 4 lata, jeśli będzie miała takie tempo, to stan ulicy Starachowickiej i ul. Wygoda jest mimo cząstkowych (jak to oni nazywają) napraw,pogorszy się do takiego stopnia, żą naszej gminy po przejęciu drogi od GDDiA nigdy nie będzie stać na naprawę.

Share via email+1Share on TwitterShare on Facebook

Skomentuj (Skomentuj ten artykuł!)

Informacje o wachock.info

Strona redagowana od września 2010.Liczba zamieszczonych artykułów 1250
Ten wpis został opublikowany w kategorii AKTUALNOŚCI, Sesje Rady Miejskiej i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

 • Szkoła mecenasem – dyplom dla Wielkiej Wsi

 • W niedzielę (20 bm) dwóch sołtysów. Rataje i Węglów
 • 100_0011
  Wąchock. Cysterna z olejem wpadła na piekarnię. (zdjęcia)
 • 100_0044
  Przyślijcie lodołamacz na Wielkowiejską!!! (zdjęcia)
 • IMG_8473
  Krystyna Lach ponownie sołtysem w Ratajach. (zdjęcia)
 • IMG_8510
  Węglów po wyborach. Włodzimierz Derlatka nowym sołtysem (zdjęcia)
 • 100_0087
  Lodołamacz przybył
 • 100_0079
  Czy tu „kopie” prąd?

 • W niedzielę pierwszy „pół-sołtys” Wąchocka.(miał być,ale…) – Informacja z ostatniej chwili: wybory w innym terminie.czytaj o szczegółach.
 • 100_0090
  Czy wyższa cena za bilet kupiony u kierowcy MZK jest niezgodna z prawem?
 • 100_0044
  Kawałek Wielkowiejskiej w tym roku?

 • Budżet z jednym wstrzymującym się.

 • Dziś w Kronice czytaj relacje z sesji Rady Miejskiej. W sobotę szukaj opowieści o tym jak radni nie pozwolili zabrać głosu mieszkańcom, o pożegnaniu komendanta i powitaniu sołtysów. Wkrótce więcej informacji i zdjęć w Kronice Wąchocka.
 • 100_0124
  Sesja Rady Miejskiej: Mieszkańcy byli, głosu nie mieli.
 • 100_0130
  Droga nasza (nie)asfaltowa. (zdjęcia)

 • Zawsze po stronie mieszkańców (ogłoszenie wyborcze)
 • 100_0149
  Lodowiec ma rodzeństwo. Sklonował się na Torowej.

 • Podsumowanie kadencji przewodniczącego Zarządu Osiedla Południe

 • Kolejowa tonie… w ciemnościach
 • 100_0155
  Uskok w jezdni nie daje spać

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.