IMG_8473

Krystyna Lach ponownie sołtysem w Ratajach. (zdjęcia)

Wybory, wybory i po wyborach. Wszystkie sołectwa w gminie Wąchock wybrały sołtysów na kadencję 2010 – 2014. Jako ostatnie wybierały i Węglów. Przewodniczących Zarządów Osiedli w samym Wąchocku wybiorą jeszcze mieszkańcy osiedla Północ (27 lutego) i mieszkańcy osiedla Południe (20 marca). Po raz pierwszy przewodniczący wybrani zostaną w wyborach bezpośrednich. Dotychczas mieszkańcy wybierali członków zarządu, a ci po wyborze i ukonstytuowaniu dokonywali spośród siebie wyboru przewodniczącego, zastępcę i sekretarza. 13 marca br w Osiedlu Południe odbędą się ponadto wybory uzupełniające do Rady Miejskiej.

W niedzielę (20 bm) najpierw wybierali mieszkańcy Rataj. Na zebranie wiejskie przyszło 65 osób, czyli 20 proc. uprawnionych do głosowania. Zebranie prowadził wiceburmistrz w towarzystwie sołtys Krystyny Lach i radnej z Rataj Zofii Miernik.

Zgłoszono tylko jedną kandydaturę, Krystynę Lach, która wyraziła zgodę na kandydowanie oraz 8. kandydatów do Rady Sołeckiej w Ratajach. zdobyła poparcie wszystkich obecnych na zebraniu osób i ponownie została wybrana sołtysem. Sebastian Staniszewski pogratulował K.Lach i wręczając kwiaty podziękował za dotychczasową pracę w lokalnym samorządzie i życzył dalszej owocnej pracy.

Gdy komisja skrutacyjna zajęta była liczeniem głosów na zebraniu trwała dyskusja i składanie wniosków. Najbardziej aktywny był Tadeusz Underlik,

były (jak sam stwierdził sołtysem był przez 18 lat, a od 8 już nie jest). Złożył szereg wniosków m.in o ograniczenie tonażu dla samochodów korzystających z drogi powiatowej do 15 ton. Wnioskował również o zdyscyplinowanie właścicieli psów i kontrolę radarową prędkości dla samochodów jeżdżących przez wieś.

Mieszkańcy dopytywali się o budowę obwodnicy. Padło też pytanie ile potrwa budowa kanalizacji, gdyż jak stwierdzili obietnice mają już 15 lat.

Sala świetlicy wiejskiej wypełniona była mieszkańcami , ale dało się zauważyc, że nikogo nie było z nowych mieszkańców wsi.

W wybranej nowej Radzie Sołeckiej oprócz sołtys Krystyny Lach znaleźli się Wiesława Adamczyk, Weronika Cetnarowicz, Jan Derlatka, Wiesław Dudek, Anna Fiślak i Elżbieta Niewiadomska.

Wieczorem odbyło się zebranie mieszkańców Węglowa. W świetlicy urządzonej w prywatnym domu jednej z mieszkanek Węglowa zebrało się 36 osób. O szczegółach wyborów sołtysa w Węglowią piszemy w odzielnym materiale.

Pozostałe fotografie:

Tekst i zdjęcia Tomasz Szczykutowicz

Share via email+1Share on TwitterShare on Facebook

Skomentuj (1 komentarz)

Informacje o wachock.info

Strona redagowana od września 2010.Liczba zamieszczonych artykułów 1250
Ten wpis został opublikowany w kategorii AKTUALNOŚCI i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
 • urna
  Znamy kandydatów do Rady Miejskiej w wyborach uzupełniających.
 • sołtys parszowa
  Artur Bzdręga nowym sołtysem Parszowa-wkrótce więcej szczegółów
 • 9.głosowanie uchwały
  Kierował pociągami, pokieruje sołectwem. Relacja i zdjęcia z wyborów sołtysa w Parszowie.
 • protest
  Rodzice gimnazjalistów z Parszowa zaprotestowali

 • Ostatnie pożegnanie Adriana
 • dk42_wbp_par_wach_orien_fr
  No i nici z obwodnicy?

 • Szkoła mecenasem – dyplom dla Wielkiej Wsi

 • W niedzielę (20 bm) dwóch sołtysów. Rataje i Węglów
 • 100_0011
  Wąchock. Cysterna z olejem wpadła na piekarnię. (zdjęcia)
 • 100_0044
  Przyślijcie lodołamacz na Wielkowiejską!!! (zdjęcia)
 • IMG_8510
  Węglów po wyborach. Włodzimierz Derlatka nowym sołtysem (zdjęcia)
 • 100_0087
  Lodołamacz przybył
 • 100_0079
  Czy tu „kopie” prąd?

 • W niedzielę pierwszy „pół-sołtys” Wąchocka.(miał być,ale…) – Informacja z ostatniej chwili: wybory w innym terminie.czytaj o szczegółach.
 • 100_0090
  Czy wyższa cena za bilet kupiony u kierowcy MZK jest niezgodna z prawem?
 • 100_0106
  Burmistrz Samela na sesji Rady Miejskiej: Nie ma obaw o obwodnicę.
 • 100_0044
  Kawałek Wielkowiejskiej w tym roku?

 • Budżet z jednym wstrzymującym się.

 • Dziś w Kronice czytaj relacje z sesji Rady Miejskiej. W sobotę szukaj opowieści o tym jak radni nie pozwolili zabrać głosu mieszkańcom, o pożegnaniu komendanta i powitaniu sołtysów. Wkrótce więcej informacji i zdjęć w Kronice Wąchocka.
 • 100_0124
  Sesja Rady Miejskiej: Mieszkańcy byli, głosu nie mieli.

Jedna odpowiedź na „Krystyna Lach ponownie sołtysem w Ratajach. (zdjęcia)

 1. Zofia pisze:

  Gratuluję pani Krystynie , Radzie Sołeckiej i społeczności Rataj dobrych wyborów.Aktywności w tym środowisku nie brakuje, o czym możemy się przekonać z racji różnych imprez, spotkań i zebrań. Kobiety górą!Życzę dalszych owocnych poczynań, aby żyło się Wam lepiej; życzę optymizmu, uśmiechu i determinacji w staraniach o kanalizację. Niech się spełnią wieloletnie marzenia! Dobre wybory życiowe każdej z pań owocują zaufaniem środowiska i niech tak będzie!A panowie, choć w mniejszości, niech wspierają płeć piękną swoją siłą. Wszystkiego najlepszego!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.