występy maluchów

Przedszkole! Rodzice spotkali się z koordynatorem. Zaskakujące zmiany.

Spotkanie z koordynatorem projektu Justyną Goliat odbyło się z inicjatywy rodziców. Chodziło głównie o informacje dotyczące zasady wypełniania deklaracji przystąpienia do projektu. Po krótkich wyjaśnieniach J. Goliat zaczęli prosic o wyjaśnienie niejasności. Padło pytanie dlaczego nie było żadnych spotkań przed rozpoczęciem projektu. przeprosiła rodziców i przyznała, że brak spotkania z rodzicami był błędem.

Rodzice zapoznali koordynatorkę z trudnościami jakie towarzyszą zabiegom o uzyskanie wymaganych dokumentów. W zakładach pracy nie chcą wydac zaświadczeń o zarobkach matkom, które nie żyją w związku małżeńskim z ojcami ich dziecka. Co ma zrobic siostra jednej z mam przebywająca za granicą. Czyj dowód osobisty kserowac, kogo podac za męża. Jednej z kobiet odmówiono przyjęcia dokumentów, gdyż nie wpisała do rubryki danych swojego konkubina. Na nic zdały się tłumaczenia, że nie jest on ojcem dziecka uczestniczącego w projekcie. Zarobki do ujawnienia dotyczyły 2009 roku. Ich wysokośc miała się przydac dla komisji rekrutacyjnej. Ktoś nie miał dowodu osobistego, lecz tylko paszport. Dlaczego ksero dowodu osobistego ma byc poświadczone pieczątką za zgodnośc z oryginałem? Pytań namnożyło się wiele, ale odpowiedzi były coraz mniej stanowcze. Szybko okazało się, że dane o zarobkach partnerów nie są wymagane. Dowód można poświadczyc samemu. Że udział w projekcie dotyczy głównie dziecka i to ono musi byc zameldowane w gminie, a nie rodzic. Nie jest obowiązkowa zgoda na wykorzystanie wizerunku. Dane o zatrudnieniu dotyczą tylko rodzica biorącego udział w projekcie, a nie małżonka lub partnera.

Okazało się, że deklaracja jest tak naprawdę dobrowolna. Miejsc dla dzieci jest więcej niż chętnych. W komisji rekrutacyjnej wcale nie musi zasiadac przedstawiciel szkoły.

Pozostało nie odparte pytanie w jakim celu stworzono tyle biurokratycznych „schodów” do przebycia, dlaczego odsyłano rodziców z „kwitkiem”. Dlaczego weryfikowano dokumenty przez pracowników szkoły. Pytań wiele, ale odpowiedź jedna. wszystko można rozwiązac w prosty sposób przy odrobinie dobrej woli.
Wystarczyło, by posiadając pełną listę nazwiski dzieci i ich numeru PESEL zwrócic się z ogólnym pytaniem do Urzędu, które z tych dzieci nie są zameldowane w gminie Wąchock. Jedno pismo, a tymczasem każdy z rodziców musiał udac się do urzędu po zaświadczenie. Z Parszowa gdzie realizowany jest ten sam projekt zaświadczenie pobrało conajmniej 25 rodziców. Pytanie po co to wszystko? Czy delektowano się widokiem rodziców biegających od urzędu do urzędu, od pracodawcy do szkoły i do PUP po świstki, zaświadczenia, poświadczenia i oświadczenia?

Od piątku wydawane będą nowe wzory deklaracji, które bez zbędnej biurokracji można od ręki wypełnic i zdeponowac w zamkniętej kopercie w sekretariacie ZPO. Koordynatorka J. Goliat prosi, by nowe deklaracje złożyc do środy 9 bm. Na nowych drukach nikt nie będzie straszył uczestników projektu paragrafem o odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych oświadczeń ot chociażby za nie uczestniczenie w życiu przedszkola. Najbardziej zaskakująca była informacja, że kwestionariusz nie był integralną częścią projektu. Kto i po co wymyślił go w tej formie daje jedynie odpowiedź, że nadal istnieją ludzie, którzy chcą byc bardziej unijni od samej Unii, a rozbudowane kwestionariusze, rubryki do wypełnienia i nikomu nie potrzebne oświadczenia wymyślają sami. /tsz/

Share via email+1Share on TwitterShare on Facebook

Skomentuj (Skomentuj ten artykuł!)

Informacje o wachock.info

Strona redagowana od września 2010.Liczba zamieszczonych artykułów 1250
Ten wpis został opublikowany w kategorii AKTUALNOŚCI, Tematy interwencyjne i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

 • W niedzielę wybiorą sołtysa w Wielkiej Wsi.
 • kbw_logo_h30
  7 Komitetów Wyborczych zamierza zgłosić kandydatów na radnego.
 • I sesja -widok ogólny
  Mieszkańcy na sesji Rady Miejskiej
 • urna
  Na Wielkiej Wsi wybrano nowego sołtysa. Rekordowa frekwencja. Dariusz Dudek wygrał 1 głosem!
 • Dariusz Dudek-nowy sołtys
  Nowy sołtys Wielkiej Wsi – sylwetka.
 • głosowanie uchwały mieszkańców
  Fotorelacja z zebrania wiejskiego w Wielkiej Wsi – zobacz zdjęcia i przeczytaj tekst.

 • Znowu sukces
 • tablica przedszkole
  Dokumenty do przedszkola – wracamy do tematu
 • szopka3
  Koniec śpiewania kolęd. 2 lutego ostatni dzień szopki
 • urna
  Wybiorą sołtysa w Marcinkowie

 • Bezpieczne ferie – spotkanie w Wielkiej Wsi

 • Ferie w Wielkiej Wsi

 • Dziś o 16. wybory sołtysa w Marcinkowie. Wieczorem relacja w Kronice.
 • Ewa Madej
  Ewa Madej ponownie sołtysem Marcinkowa – relacja i zdjęcia.
 • 94e70bb36aac4ef2278a17c861e02e28b963e8dbd83c643b43157b3eb508ca1c45f94c8dc2fec5cdf4d95439399ad2102d204bb17ad7d37f4d043adf99c843ad[1]
  Sportowe pasje uczniów – zdjęcia z meczu w Kielcach
 • Tablica UMiG
  Kto nie lubi władzy demokratycznie wybranej?
 • budynek-ogólny
  MGOPS pod nowym adresem (zdjęcia)
 • wybory1
  W niedzielę sołtys dla Parszowa
 • murek
  Zwłoki nastolatka znaleziono koło pałacu Schoenberga w Wąchocku
 • zwłoki nad zalewem
  ÂŚmierć nad zalewem – nowe fakty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.