Spotkania kandydatów z wyborcami

Tylko 3 z 6 kandydatów na burmistrza spotyka się z wyborcami zapraszając ich do specjalnie wynajętych sal w świetlicach wiejskich i w MGOK. W minioną niedzielę odbyły się 4 spotkania. Mirosław Kowalik o godzinie 13 w Wąchocku częstował gości pączkami i zamówił śpiewające KGW „Parszowianki”.

Podczas spotkania zorganizowanego przez KW Prawa i Sprawiedliwości przemawiali posłowie PiS Krzysztof Lipiec i były minister rolnictwa w rządzie J.Kaczyńskiego Wojciech Mojzesowicz. Były pytania z sali do posłów i do kandydata na burmistrza.

W. Mojzesowicz mówił o kondycji polskiego rolnictwa. K. Lipiec odniósł się do sytuacji w PiS, twierdząc, że media wyolbrzymiają wewnętrzne sprawy partii. M.Kowalik stwierdził, że nie zna aktualnego długu gminy Wąchock. Zapowiedział, że po wygranych wyborach zrobi bilans otwarcia.

O godzinie 15.30 w Węglowie z wyborcami spotkal się Tomasz Szczykutowicz kandydat na burmistrza z KWW Otwarci dla gminy Wąchock. Przedstawił w skrócie założenia swojego programu skupiając się na sprawach dotyczących miejscowości Węglów. Jak zauważono T. Szczykutowicz był jedynym w tej kampanii kandydatem, który spotkał się z wyborcami z Węglowa w ich nieoficjalnej świetlicy wiejskiej urządzonej w prywatnym domu w samym Węglowie. O 18. kandydat miał spotkanie w Marcinkowie, na którym pojawiło m.in kilkoro młodych mieszkańców Marcinkowa. T. Szczykutowicz zachęcił ich do pójścia na wybory, przypominając młodzieży, że także od nich zależy przyszłość Marcinkowa. Podobnie jak na poprzednich spotkaniach wyborczych był poczęstunek słodyczami.

O godzinie 16. w MGOK w Wąchocku rozpoczęło się spotkanie z wyborcami Jarosława Sameli. Na widowni zasiadło ponad 100 osób. Jarosław Samela na wstępie poinformował, że pączków nie będzie rozdawał, gdyż przyszedł na spotkanie rozmawiać o konkretach. Po przedstawieniu kandydatów na radnych, kandydat omówił przebieg swojej kadencji i plany inwestycyjną  Wąchocka na kolejną lata. Odniósł się również do wyroku sądu jaki zapadł w I instancji przeciwko Bożenie Markiewicz informując, że sąd nakazał sprostować nieścisłe dane o zarobkach sekretarzy miast. Błędne dane o zarobkach sekretarza gminy Brody i Mirzec kandydatka zamieściła na plakatach i ma stronie internetowej Komitetu. Adresu strony nie podał, twierdząc, że nie ma zamiaru reklamować tej witryny. Były pytania z sali. Jedno z nich dotyczyło pałacu Schoenberga.

W poniedziałek z wyborcami w Parszowie spotkał się M. Kowalik, a w Wielkiej Wsi J.Samela. Nie posiadamy szczegółowych informacji jaka tematyka była poruszana.

Wtorek był kolejnym dniem walki o głosy wyborców. T. Szczykutowicz po raz drugi zaprosił wyborców z Wielkiej Wsi do swietlicy OSP, a o 17. w Parszowie odbyło się spotkanie z wyborcami J.Sameli. Sala była pełna ludzi. Kandydat prezentował przy pomocy symulacji komputerowej swoje osiagnięcia i plany. Sala się ożywiła, gdy padły pytania z widowni. Kilka z pytań było w dość ostrym tonie. Jednemu z kandydatów na radnego z komitetu Dla dobra gminy najpierw nie pozwolano zabrać głosu, gdyż jak twierdził kandydat Samela, komitet tego kandydata podaje nieprawdziwe informacje dotyczące zarobków sekretarz miasta (prywatnie mieszkanki Parszowa). Mieszkaniec Parszowa w rezultacie upomniał się o głos ponownie, twierdząc, że mimo iż jest kandydatem z innego komitetu chce zadać pytanie jako mieszkaniec sołectwa. Kandydat na radnego skrytykował pracę radnych w minionej kadencji i zarzucił niedoinwestowanie Parszowa. Ripostował były wiceprzewodniczący RM Zdzisław Przygoda. Z. Przygoda zaproponował, by dalszą część sporu przenieść poza oficjalną część spotkania wyborczego. Jak się okazało obaj panowie się znają, byli radnymi w kadencji 2002-2006.

Dziś i jutro kolejny dzień spotkań z wyborcami. O 17. w MGOK w Wąchocku spotka się z wyborcami kandydat KWW Otwarci dla gminy Wąchock. Otej samej porze w Marcinkowie zaprezentuje się kandydat KWW Doświadczenie i rozwój (oprac.asz)

Share via email+1Share on TwitterShare on Facebook

Skomentuj (Skomentuj ten artykuł!)

Informacje o wachock.info

Strona redagowana od września 2010.Liczba zamieszczonych artykułów 1250
Ten wpis został opublikowany w kategorii AKTUALNOŚCI, Wybory-archiwum i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

 • Wojna plakatowa! Obwieszczenia pogodziły kandydatów.
 • Plakat na drzewie
  Tak się liczy wspólne dobro?

 • Statystyki „Kroniki Wąchocka”

 • Pierwszy proces w trybie wyborczym.

 • T.Szczykutowicz. Program Wyborczy kandydata na burmistrza -Druga publikacja.
 • spotkanie z wyborcami2
  Spotkania z Wyborcami.
 • Chce być wazniejszy
  Plakatowe wejście mistrza. Chce być, czy jest ważniejszy?(zdjęcia)

 • Nędzna prowokacja.

 • Pożar na Kolejowej! Mogło spłonąć centrum Wąchocka

 • Kandydaci płacą za wynajęcie sali na spotkania wyborcze.

 • Zwiedzanie hali sportowej. Otwarcie przed II turą?

 • Wieczór tybetański w Bielinach.

 • Kronika Wąchocka w sieci od 2 miesięcy

 • Gazeta Internetowa podczas ciszy wyborczej.

 • Karty do głosowania będą wydane rano. (autoryzowana rozmowa z Barbarą Derlatką, urzędnikiem wyborczym)

 • Najnowsze plakaty informują o postanowieniu sądu.

 • Rozpoczęła się cisza wyborcza.

 • Kandydat na radnego pobity!? – aktualizacja g.16

 • O ciszy wyborczej.

 • Podziękowanie. – aktualizacja g.14.30

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.