Szanowni Czytelnicy. – list do Państwa

Szanowni Czytelnicy portalu Kroniki Wąchocka. Dziś oficjalnie zostałem kandydatem KWW Otwarci Dla Gminy Wachock na burmistrza Wąchocka.

Nie chciałbym, aby prowadzony przeze mnie portal był poczytywany jako nie obiektywny. Pierwszy raz w życiu stanąłem na krawędzi niezależnego dziennikarstwa i polityki. Mam świadomość, że prowadzenie Gazety Internetowej i równoczesne kandydowanią  do wysokiego w gminie urzędu może być sprzeczne z zasadami obiektywizmu.

Nadal w portalu pojawiać się będą teksty odczytywane przez niektórych jako element kampanii wyborczej. Nigdy jednak, nie deklarowałem, że pojawiać się tu będa jedynie laurki. Zzałożenia Kronika Wąchocka miała byc medium patrzącym na rece władzy. Dziś do tej władzy sam dążę. Władzą jednak nie jestem i to w pewnym sensie usprawiedliwia moje publikacje. Nie widzę powodu, by bagatelizować różne sprawy związane z funkcjonowaniem władzy. Nadal pozostanę krytyczny. Proszę nie odbierać tekstów jako elementów kampanii.

Moja gazeta internetowa będzie zamieszczać relacje dotyczące mnie jako kandydata. Niemniej jednak opublikuję teksty od czytelników krytykujące moją osobę (bez obrażania). Ostatecznie jestem właścicielem portalu i mam prawo zamieszczac na nim publikacje zgodne z moją linią programową. Nadal będę zamieszczał informacje z „podwórka” wyborczego i reklamy.

Proszę o komentarze, jesli Czytelnicy uznają, ze zbyt jednostronnie przedstawiam problemy związane z wyborami. Nie pozostanę jednak obojętny na zewnętrzne ataki na moją osobę i wykorzystam ten portal do publikowania ripost do zarzutów. Pozwolę na publikowanie listów do mnie nawet, gdyby w moim odczuciu były tendencyjne. Pozostawię sobie prawo do komentarza.

Szanownym Czytelnikom pozostawię osąd czy treści są słuszne. Na tej stronie zamieszczę swój program wyborczy i relacje ze spotkań z wyborcami. Za 4 tygodnie wszystko będzie jasne i wówczas określę linię programową gazety internetowej. Dziękuję za dotychczasowy udział Państwa w funkcjonowaniu Gazety i za częste odwiedziny witryny.

Tomasz Szczykutowicz.

Share via email+1Share on TwitterShare on Facebook

Skomentuj (Komentarzy: 3)

Informacje o wachock.info

Strona redagowana od września 2010.Liczba zamieszczonych artykułów 1250
Ten wpis został opublikowany w kategorii AKTUALNOŚCI, Komentarze "Kroniki...". Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
 • papież
  16 października 1978 roku Polak został papieżem

 • www.WACHOCK.INFO – Kronika Wąchocka ma już miesiąc życia ( w internecie)

 • Droga krzyżowa partyzantów

 • Lista kandydatów KWW Otwarci dla gminy Wąchock

 • Cuda w Miejskiej Komisji Wyborczej. Wprowadzają w błąd czy są to osławione „oczywiste”omyłki piasarskie?
 • ada 29
  Klasztor Cystersów zagra w filmie
 • wiarusy
  „Wiarusy” śpiewają 10 lat

 • Felieton wyborczy

 • Urlop dla burmistrza?
 • wybory-logo
  Znamy kandydatów na radnych. W gminie Wąchock zgłoszono 79 kandydatów.
 • Hejnał Wąchocka z balkonu Trybunału
  Wąchock będzie miał hejnał

 • Analiza kandydatów. Kto kiedy kandydował.
 • wybory-logo
  Komitet Wyborczy PiS zaprezentował kandydatów w Wąchocku

 • Reżyser wybierał statystów

 • Tomasz Szczykutowicz – PROGRAM KANDYDATA NA BURMISTRZA WźCHOCKA

 • Sposób na zdobycie poparcia?

 • Program wyborczy KWW Dla dobra gminy.

 • Czy będzie proces w trybie wyborczym?

 • Wojna plakatowa rozpoczęta. Czy musi tak wyglądać?

 • Happening kandydatów!?

3 odpowiedzi na „Szanowni Czytelnicy. – list do Państwa

 1. Michał pisze:

  Gazeta internetowa? Nazywa się Pan redaktorem gazety internetowej? Powiedzmy sobie szczerze, to jest zwykły blog. Owszem, czasem miło poczytać co się dzieje w moim rodzinnym mieście, ale ja osobiście traktuje to z przymrożeniem oka, bo jak wiemy 100% prawdy nie dowiemy się od nikogo, a zwłaszcza od kogoś, kto kandyduje na stanowisko burmistrza Wąchocka. Więc proszę się tu nie unosić, darować sobie jakieś listy, bo patrząc na to całkiem obiektywnym i bezstronnym politycznie okiem zamienia Pan ten serwis informacyjny(!) w jedną wielką żenadę. A jeżeli Pan myśli, że zyska Pan poparcie młodych ludzi, młodych mieszkańców Wąchocka dzięki zaproszeniom na portalach społecznościowych(NK.pl, facebook.com), to jest Pan w dużym błędzie, gdyż większość myślących osób traktuje to jako zwykły SPAM.

  Pozdrawiam,
  bezstronny, Michał!

 2. wachock.info pisze:

  Panie Michale, ma Pan sporo racji, ale proszę tez o zrozumienie mojej. Listem do Czytelników chciałem nieco usprawiedliwić dlaczego w obecnej sytuacji nie łatwo będzie pogodzić redagowawania Gazety Internetowej i kandydowania w wyborach. Jesli chodzi o portale społecznościowe, to pozwolę sobie zauważyć że nie jest to mój patent. Staje się to powszechne. Ostatecznie nikt nikogo nie zmusza do naciśniecia opcji „lubię to”. Nie za bardzo wiem o co chodzi z NK. Zarzut, że chcę zyskac poparcie ludzi młodych jest według mnie jednostronny. Portale społecznościowe nie są przeznaczone wyłącznie dla tej grupy ludzi. Jesli chodzi o ludzi młodych bardziej chciałbym Was przekonać programem niz spamami, ale nie tylko. Raczej chciałbym Was zainteresować wyborami. Nie byłoby narzekań, że nic się nie dzieje, że nic się nie robi, że dziadki źle rządzą. Jeśli Was nie będzie „dziadki” dalej będą realizować pomysły sprzed 20 – 30 lat. Serdecznie Pana pozdrawiam. T.Sz

 3. Agnieszka pisze:

  Drogi Panie Michale, poleciłabym Panu dokładniejsze sprawdzanie danych osób generujących konta na NK ponieważ jest tam wyraźnie napisane iż osoba która założyła konto komitetu, z którego startuje Pan Szczykutowicz jest kobietą i ma 21 lat. Poza tym zakładanie kont oficjalnych na portalach społecznościowych jest jednym z elementów kampanii pośredniej, której celem jest kontakt kandydata z wyborcą za pośrednictwem mediów min. internetu. Jeżeli dla Pana jest to SPAM może pan przenieść zaproszenie do kosza. Konto na NK założyłam po to, aby jak największa liczba osób z całej Gminy Wąchock mogła poznać naszych kandydatów. Nie chodzi mi tylko o młodzież z Wąchocka, ale o wszystkich mieszkańców naszej małej społeczności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.