Dom kultury po remoncie.Druga strona medalu.

Najpierw zajrzeliśmy na scenę z której przy odsuwaniu kurtyny dobiega odgłos dogorywającej maszyny. ?ródło dźwięku dochodzi z zawieszonego pod sufitem mechanizmu z silnikiem elektrycznym. Warkot jest bardzo głośny, momentami nie do zniesienia. Nowa kurtyna zamiast przesuwać się bezszelestnie po prostu warczy i terkocze.

Ze sceny rozpościera się widok na nowy parkiet. Niestety wyraźnie widoczne są na nim głębokie rysy. W kilku miejscach jest matowy. Jest wrażenie że grubość lakieru różni się na całej powierzchni.

W jaki sposób na nowym parkiecie powstały zagłębienia? Powód był prosty. Parkiet był juz położony, ale zanim go pomalowano ekipa montująca kasetony na suficie przeciągała po parkiecie cięzkie rusztowania nie dbając o drewniany parkiet. Zagłębień nie udało się później usunąć.

Jedna z zasłon w oknie była chyba za krótka, ale wykonawca poradził sobie szybko z problemem równając długość do poziomu pozostałych zasłon na dole dołożył kółka na górze. Efekt jest „fantastyczny”.

Najbardziej „efektowne” po przeprowadzonym remoncie są zostawione chyba na pamiątkę stare lastrikowe parapety, które idealnie komponują ze swieżością ścian. Nie zadano sobie trudu poprawienia uszczelnienia okien.

Położona w aneksie kuchennym oraz w toaletach glazura pochodzi chyba z najniższych półek w tanich hipermarketach. Kolor fugi różni się w wielu miejscach. Widoczne są nierówności po ułożeniu. Ogólne wrażenie jest takie jakby pracował przy tym amator.

Po remoncie zabrakło gustownej recepcji w holu i ocieplenia wizualnego tego pomieszczenia. W ostatniej chwili wymieniono szkaradne lampy jarzeniowe emitujące zimną barwę światła charakterystyczną dla szpitalnych korytarzy.

Zostało takie oświetlenie w aneksie kuchennym. Normy ilości luxów padajacych na metr kw. powierzchni były wazniejsze od elementarnych walorów estetycznych.

Jak się dowiedzieliśmy ten stan rzeczy bez zastrzeżeń przyjęła specjalna komisja z Urzędu Miasta i Gminy która dokonała odbioru budynku od wykonawcy.

Na deser zajrzeliśmy jeszcze na zaplecze sceny, czyli do garderoby. Ten widok poraził aż zabrakło słów. Musi zatem wystarczyć za komentarz. /tsz/

Share via email+1Share on TwitterShare on Facebook

Skomentuj (Komentarzy: 2)

Informacje o wachock.info

Strona redagowana od września 2010.Liczba zamieszczonych artykułów 1250
Ten wpis został opublikowany w kategorii AKTUALNOŚCI, Komentarze "Kroniki..." i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

 • Radni Wąchocka rozpatrzyli skargę mieszkanki Wąchocka

 • Zgłaszają Komitety Wyborcze

 • Co z „Kroniką Wąchocka” po wyborach?

 • KWW „OTWARCI DLA GMINY WźCHOCK” zgłoszony.

 • Euro 2012
 • debata o przedszkolu - 5.10.2010
  Jakie powinno być przedszkole idealne
 • festyn-rataje-plakat
  Festyn w Ratajach.

 • Mazda zepchnęła samochód do rowu.

 • 18 ofiar śmiertelnych w wypadku!

 • Wąchock.Powołano Miejską Komisję Wyborczą. Pierwsze „zgrzyty”.
 • straż2
  Używane wozy strażackie są w zasięgu ręki.

 • Kratki odwadniające zmorą kierowców.

 • Władza samorządowa z gminy Wąchock nie złożyła prasowych życzeń nauczycielom!
 • pkw
  Urzędnik wyborczy w Wąchocku powinien być zmieniony? Co zrobi burmistrz Samela?
 • papież
  16 października 1978 roku Polak został papieżem

 • www.WACHOCK.INFO – Kronika Wąchocka ma już miesiąc życia ( w internecie)

 • Droga krzyżowa partyzantów

 • Lista kandydatów KWW Otwarci dla gminy Wąchock

 • Cuda w Miejskiej Komisji Wyborczej. Wprowadzają w błąd czy są to osławione „oczywiste”omyłki piasarskie?
 • ada 29
  Klasztor Cystersów zagra w filmie

2 odpowiedzi na „Dom kultury po remoncie.Druga strona medalu.

 1. Bartosz Wilczyński pisze:

  Czytając materiał o tym remoncie na oficjalnym portalu gminy cieszyłem się, że nasz wspaniały MGOK wreszcie się go doczekał. Jego stan nie był najlepszy – wiem bo sam miałem okazję parę razy stanąć na wspomnianej scenie :) Po pobieżnym przeglądnięciu zdjęć i tak wiedziałem, że jest trochę niedociągnięć. Sądzę, że można wyciągnąć średnią z obu artykułów i uzyskać rzeczywisty obraz. Mechanizm przesuwania kurtyny faktycznie wydaję się zbyt toporny (poza tym i tak nic nie przebije tej puszki na silniku :) – chyba innych w elektrycznym akurat nie było) Moim zdaniem jest to modelowy przykład jak rządzący w naszym kraju mylą słowo JAKO?Ć ze słowem JAKO?. W stosunku do innych państw mamy kolosalne braki jeśli chodzi przede wszystkim o jawność, szczegółowe rozliczanie władz z ich postępowania i odpowiedzialności za deklarowane i wykonane projekty. Na szczęście idzie ku dobremu :) dzięki np. takim stronom. P.S. warto uświadomić sobie, że politycy to tak naprawdę nasi PRACOWNICY – pracownicy naszej wspólnej firmy o nazwie POLSKA, której właścicielem jest jakby nie było tzw. SPOŁECZEŃSTWO.

 2. tsz pisze:

  Najprawdopodobniej na skutek publikacji na http://www.wachock.info wymieniono zasłonę w oknie sali widowiskowej. już nie szpeci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.